Denník N

Covidová doba priala presunu hazardu do online priestoru

Doteraz veľmi populárne hry, ktoré ľudia hrávali v kamenných kasínach či herňách sa postupne presunuli do online priestoru. Výber daní z výnosov a každé slovenské online casino za posledný rok vzrástlo. Začalo to postupne už skôr, no najviac priala online kasínam covidová doba. V najväčšej vlne pandémie, kedy sa zatvárali všetky prevádzky služieb, obchodov a platil zákaz vychádzania, neobišlo to ani hazard. Majitelia kamenných kasín boli taktiež nútení zatvoriť svoje prevádzky.

Väčšina veľkých kasín využila online priestor a spustila online hry a online stávkovanie. Hráči si tak môžu zahrať svoje obľúbené hry ako ruleta, hracie automaty, blackjack či tipovanie športových udalostí z pohodlia domova cez internet. Ponuka online hier je dokonca rozmanitejšia a väčšia. Hráč má prakticky herňu na dosah priamo z počítača, tabletu či mobilu.

Štatistiky ukazujú, že ľudia stále viac hrajú v online priestore ako v kamenných herňách, keďže veľakrát online kasína poskytujú výhodnejšie podmienky a rôzne atraktívne vstupné bonusy pre hráčov. Zároveň po najhorších vlnách covidu v roku 2020, kedy sa nemohli konať športové udalosti, usporiadatelia doháňali tieto akcie v nasledujúcom roku 2021 a 2022, a to pomohlo aj online stávkovaniu. Veľmi obľúbené sú hlavne Majstrovstvá sveta a zo športov dominuje hokej, futbal, tenis, basketbal, dostihy psov a koní.

Čo sa týka online kasín, okrem zaužívaných hier ako ruleta či automaty vzrastá záujem hráčov aj o tzv. live resp. hry naživo ako karty alebo kocky, kde sa priamo vsádza proti počítaču resp. online krupiérovi.

Výhodou slovenských online kasín je, že majú oficiálnu licenciu na prevádzkovanie na Slovensku a sú pod dohľadom Úradu pre reguláciu hazardných hier. To znamená, že hráč, ktorý sa rozhodne hrať v online priestore, nemusí mať obavy o svoje vklady a následné výhry. Všetko mu bude vyplatené.

Teraz najčítanejšie