Denník N

Medzizubná kefka pomocník pri čistení zubov

pomôcky na čistenie zubov

Ústna hygiena je dôležitou súčasťou starostlivosti o naše zuby.

Pravidelné čistenie zubov patrí k ranným a večerným „rituálom“ každého z nás. Máme zubnú kefku, obľúbenú zubnú pastu aj ústnu vodu. Viete však, že existujú miesta, na ktoré sa bežnou zubnou kefkou nedostanete?

Priestory medzi zubami sú často ideálnymi miestami na vznik zubného kazu – práve preto, že sa pri čistení zubnou kefkou nedajú poriadne odstrániť zvyšky jedla a zubný povlak. Pri čistení medzizubných priestorov vám pomôže zubná niť alebo špeciálna medzizubná kefka. Veľký výber nájdete na stránke etabletka.sk.

medzizubné kefky
Zdroj: envato.elements

Prečo siahnuť po medzizubnej kefke

Medzizubná kefka je špeciálne navrhnutá na čistenie medzizubných priestorov, do ktorých sa bežná zubná kefka nedostane. Je to dôležité, pretože práve v týchto oblastiach sa hromadia zvyšky jedla a zubný povlak, ktoré môžu spôsobiť zubný kaz alebo iné problémy. Používanie medzizubnej kefky je skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby boli vaše zuby čo najčistejšie.

Čas potrebný na čistenie zubov medzizubnou kefkou môže byť minimálny. Stačí jeden ťah, aby ste si vyčistili medzery medzi zubami a skončili. Táto malá úloha vám môže pomôcť predísť zubnému kazu a z dlhodobého hľadiska zachrániť vaše zuby.

Ak začínate s čistením medzizubných priestorov, je možné, že po niekoľkých prvých čisteniach dôjde ku krvácaniu. Nemajte obavy, je to len znamenie, že medzi zubami sú naozaj nečistoty a čistenie je potrebné. Krvácanie by malo do niekoľkých dní úplne zmiznúť. Buďte však opatrní. Krvácanie môže byť spôsobené aj príliš agresívnym čistením zubov. V takom prípade by ste mali zvážiť zmenu typu zubnej kefky alebo zjemnenie spôsobu čistenia zubov. Vyberte si svoju medzizubnú kefku ešte dnes v eshope eTabletka a vaše zuby sa vám odvďačia.

Teraz najčítanejšie

eTabletka

Internetová lekáreň - predaj liekov, vitamínov, zdravej výživy, doplnkov stravy, kozmetiky, veterinárnych produktov.

Tento blog je platený.