Denník N

Modelový rad Volvo na rok 2023 budú tvoriť len hybridné alebo elektrické vozidlá

nabijanie elektromobilu

Spoločnosť Volvo nedávno oznámila, že od roku 2023 bude celý jej modelový rad pozostávať len z hybridných a elektrických vozidiel. Tieto vozidlá sa objavia na trhu už toto leto.

Elektrické vozidlá

Vozidlá ako SUV XC90 a XC40, ako aj V60 Cross Country budú mať podľa nedávnej správy mild-hybridné motory. Spoločnosť Volvo tým plní svoj sľub, že podporuje udržateľnosť prostredníctvom každého radu svojich vozidiel.

Automobilka Volvo sa chce do roku 2030 stať výlučne výrobcom elektromobilov. Ich cieľom je tiež dosiahnuť úplnú uhlíkovú neutralitu do roku 2040. Stavba vozidiel je rovnaká ako v prípade starších hybridných modelov.

Mild hybridy

Spoločnosť Volvo poznamenala, že mild hybridy sú najmä pre zákazníkov, ktorí nemajú úplne jednoduchý prístup k nabíjacím staniciam na verejnosti. Tieto vozidlá majú aj tradičný spaľovací motor, ktorý sa používa spolu s elektromotorom. Dôsledkom je znížená produkcia emisií a nízka spotreba paliva. Sú cenovo výhodnejšie ako plug-in hybridy.

Pre tých, ktorí chcú rovno prejsť na elektrický pohon je ideálne luxusné SUV XC40 Recharge. Vďaka elektrickej batérii má výkon 402 koní. K dispozícii je aj luxusný crossover C40, ktorý takisto neprodukuje žiadne emisie.

nabijanie automobilu
Electric car

Oba tieto modely majú zabudované všetky štandardné funkcie, ako sú Google Assistant, Google Play a Google Maps. Možnosť aktualizácie over the air (OTA) znamená, že vozidlá možno priebežne aktualizovať. Väčšina nových variantov Volvo bude mať aj mnoho možností na osobnú úpravu (farby, kolesá, mriežky chladiča a mnoho ďalších). Všetko sa bude dať prispôsobiť podľa zákazníka.

Okrem spoločnosti Volvo, aj Jaguar plánuje znížiť emisie vyprodukované vozidlami o 54%. Tento cieľ by mali splniť do roku 2030. Ak ste sa rozhodli pre kúpu vozidla týchto dvoch značiek, pomôže vám predajca Volvo. Stačí keď do vyhľadávača napíšete napríklad „predaj Jaguar“ a nájdete svojho miestneho predajcu.

Zdroj obrázkov: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

top auto

T.O.P AUTO Bratislava

Sme s vami už viac ako 25 rokov.

Garancia spokojnosti, záruka kvality a profesionálny prístup.

Tento blog je platený.