Denník N

5 spôsobov, ako vyčistiť fasádu domu

5 spôsobov, ako vyčistiť fasádu domu

Plánujete čistenie fasády, no ešte neviete, ako vyčistiť fasádu domu naozaj efektívne, šetrne a za rozumnú cenu? Prinášame vám 5 najčastejších spôsobov pre čistenie fasád. Zistite o nich viac v našom článku.

Čistenie fasády wapkou

Ak sa majitelia rozhodnú, že čistenie fasády zvládnu sami, zväčša sa spoľahnú na čistenie fasády wapkou. Na prvý pohľad ide možno o ten najlacnejší spôsob, ako vyčistiť fasádu domu, avšak v konečnom dôsledku vás môže vyjsť veľmi draho. Príliš vysoký tlak vody z wapky či nedostatočná vzdialenosť od fasády pri čistení môžu spôsobiť, že sa vaša fasáda nenávratne poškodí. Treba tiež rátať s tým, že takýmto spôsobom vyčistíte fasádu iba na povrchu, ale nie do hĺbky. V jej póroch tak aj naďalej zostanú zárodky rias a plesní, ktoré vám môžu spôsobovať zdravotné problémy a za krátku dobu môžu opäť prerásť na povrch.

Rotačná kefa a chémia na čistenie fasád

Čistenie fasády rotačnou kefou môžeme vo všeobecnosti považovať za šetrnejšie, než čistenie fasády wapkou. Aj tento spôsob má však svoje nevýhody. Je pri ňom totiž potrebná chémia na čistenie fasád a ak si ju vyberiete nesprávne, môže na vašej fasáde zanechať fľaky, ktoré už nebude možné nijak odstrániť, iba premaľovať. V niektorých prípadoch, napríklad pri silikónových či zateplených fasádach, môže dôjsť dokonca k poškodeniu, pri ktorom sa nevyhnete nákladnej rekonštrukcii fasády.

Pieskovanie

Pieskovanie fasády je oveľa menej bežné, než prvé dve možnosti, ako vyčistiť fasádu, ktoré sme spomenuli. Ide totiž o agresívnejší a invazívnejší spôsob čistenia, ktorý sa zväčša používa iba v prípadoch, keď všetky ostatné spôsoby zlyhajú. Môže ísť napríklad o fasády postriekané grafitmi či fasády, na ktorých sa nachádza naozaj hrubá a „zažratá“ vrstva nečistôt. Pieskovanie sa však oveľa častejšie využíva pri čistení kamenných obkladov.

Suchý ľad

Čistenie fasády za pomoci suchého ľadu je u nás ešte stále novinkou, ktorá nie je veľmi rozšírená. Ide o pomerne šetrnú metódu, ktorú ocenia najmä ekologickí nadšenci. Keďže ide o nový spôsob čistenia, o ktorom nemáme dostatok informácií, nie je jasné, či sa vysporiada aj s riasami či plesňami na fasáde a v jej póroch.

ako vyčistiť fasádu domu ako vycistit fasadu domu

Profesionálne čistenie fasád

Ak si chcete byť istý, že vaša fasáda bude dokonale čistá, ako na povrchu, tak aj v hĺbke jej pórov, obráťte sa na profesionálnu firmu, ktorá ponúka čistenie fasád. Naša firma na čistenie fasád využíva vlastný špeciálne vyvinutý dezinfekčný a čistiaci prípravok „Valmax ® PLUS“, ktorý rozpúšťa nečistoty, riasy aj plesne nielen na povrchu, ale aj v póroch fasády. Prípravok následne oplachujeme teplou vodou za použitia špeciálnej dýzy so širokým rozptylom, ktorá je voči fasáde mimoriadne šetrná.

Teraz najčítanejšie