Denník N

Aké sú výhody kúpy ojazdeného vozidla?

kupit si jazdene vozidlo

Je pochopiteľné, že niektorí ľudia túžia po vôni úplne nového auta. No v niektorých prípadoch sa oveľa viac oplatí kúpiť práve ojazdené vozidlo. Ak sa potrebujete presvedčiť o výhodách kúpy auta z druhej ruky, prečítajte si nasledovné body.

1. Autá dnes vydržia dlhšie

Pred niekoľkými desaťročiami by možno malo väčší zmysel vyhnúť sa kúpe ojazdeného auta. V skutočnosti sú dnešné autá a autodiely spoľahlivejšie ako kedykoľvek predtým. Životnosť automobilov sa zvýšila a mnohé značky a modely môžu dosiahnuť alebo ďaleko prekročiť 200 000 kilometrov.

2. Ušetríte

Úplne nové autá začínajú strácať hodnotu v okamihu, keď ich odveziete z parkoviska predajcu. Najväčšiu časť hodnoty stratia počas prvého roku. Keď si teda kúpite niekoľko ročné ojazdené vozidlo, predchádzajúci majiteľ absorboval počiatočný úder znehodnotenia a vy zaplatíte oveľa nižšiu cenu.

3. Viac možností pre váš rozpočet

Ak máte napríklad rozpočet 35 000 eur, máte k dispozícii len zopár úplne nových možností. Na druhej strane, ak sa pozriete na trh s ojazdenými autami, existujú stovky modelov, ktorých cena sa zmestí do vášho rozpočtu. Napríklad Volvo XC60 4×4 (2017) môžete mať teraz za 34 000 eur.

predaj automobilu

4. Viac recenzií online

Kúpa staršieho ojazdeného vozidla tiež znamená, že budete môcť nájsť množstvo praktických informácií o ňom na internete vrátane recenzií na YouTube a príspevkov na automobilových fórach a v skupinách na Facebooku. V prípade modelov, ktoré sú na trhu už niekoľko rokov môžu byť tieto informácie neoceniteľné a pomôžu vám urobiť správne rozhodnutie.

Ak ste aj po prečítaní tohto článku stopercentne rozhodnutý pre kúpu nového vozidla, choďte do toho! Chápeme, že prvá jazda v čisto novom aute je jedným z najvzrušujúcejších zážitkov každého šoféra. Pred kúpou si nájdite čo najviac potrebných informácií o dostupných servisoch vo vašom okolí. Stačí ak do vyhľadávača napíšete napríklad „range rover servis bratislava“.


Foto:

Teraz najčítanejšie

top auto

T.O.P AUTO Bratislava

Sme s vami už viac ako 25 rokov.

Garancia spokojnosti, záruka kvality a profesionálny prístup.

Tento blog je platený.