Denník N

3 previnenia voči svojmu telu, ktorými si nevedomky škodíte možno aj vy

starostlivost o svoje telo

Dôkladne sa venovať starostlivosti o zdravie je pochopiteľne veľmi dôležité. Veľa ľudí si však týmto ušľachtilým cieľom nevedomky škodí. Zamerali sme sa na tri previnenia, ktoré sú prekvapivo stále celkom rozšírené. Dopustili ste sa niektorých z nich aj vy?

Vatové tyčinky nepatria do uší

Vatové tyčinky sú bežnou výbavou mnohých domácností. Používajú sa na kozmetické účely, ale tiež na čistenie uší a pritom práve na tento účel sú úplne nevhodné. Použitím vatovej tyčinky si ušný maz veľmi ľahko zatlačíte ešte hlbšie do ucha. Ak máte navyše sklony k nadmernej tvorbe mazu, je iba otázkou času, kedy si týmto spôsobom vytvoríte v uchu mazovú zátku, ktorá potom môže viesť k vzniku infekcie. Aby ste sa vyhli problémom a nepotrebovali ušné kvapky, čistite si uši iba po okraji zvukovodu kúskom látkovej vreckovky a v žiadnom prípade nezatláčajte maz hlbšie do ucha.

vatove tycinky do usi

Nesprávne užívanie doplnkov výživy

V domácich lekárničkách by ste našli množstvo všemožných vitamínov a ďalších doplnkov. Vitamíny na vlasy, na podporu trávenia či na podporu imunity – dnes už nájdete výživové doplnky prakticky na všetko. Problém však často býva ich dávkovanie. Problémom pritom môže byť nielen nízka až neúčinná dávka, ale aj predávkovanie, resp. užívanie väčšieho množstva, ako je telo schopné absorbovať. Vždy sa preto riaďte odporúčaniami odborníkov v zmysle – koľko, kedy a ako doplnky výživy užívať.

Drastické diéty a extrémne zmeny v stravovaní

Každý z nás má zrejme svoj ideál krásy, ku ktorému by sa chcel priblížiť. Problém nastáva, ak sa s cieľom zhodiť pár kilogramov pustíte drastickými diétami, hladovaním či inými extrémnymi zmenami v stravovaní. Hoci sa možno cieľ podarí aj takýmto spôsobom rýchlo dosiahnuť, tento stav bude len dočasný a navyše sa môže nepekne podpísať na vašom zdraví.

meranie obvodu stehien

Ak chcete upraviť svoju životosprávu a dosiahnuť vytúženú hmotnosť, mali by ste staviť na systematické zmeny a dosiahnutie stavu, ktorý budete schopný dlhodobo udržiavať. Aj v tomto prípade platí, že na každú zmenu sa musí telo adaptovať. „Šokové terapie“ v tomto smere určite nie sú žiadúce a v konečnom dôsledku ani zdravé.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

eTabletka

Internetová lekáreň - predaj liekov, vitamínov, zdravej výživy, doplnkov stravy, kozmetiky, veterinárnych produktov.

Tento blog je platený.