Denník N

Ako predísť paradentóze

paradentoza

Paradentoza je závažná infekcia ďasien, ktorá poškodzuje mäkké tkanivo, spôsobuje krvácanie a bez liečby môže viesť až k strate zubov. Dobrou správou je, že správnym prístupom jej môžete predísť. Ako na to?

1. Dodržiavajte správnu ústnu hygienu

Ochorenie ďasien postupuje v priebehu času, čo znamená, že dobrá ústna hygiena môže do značnej miery zabrániť tomu, aby sa dostalo do nezvratného štádia. Ak si pravidelne nečistíte zuby kefkou a zubnou niťou, povlak sa hromadí. Potom sa zmieša s ostatnými minerálmi na zuboch a stvrdne na zubný kameň. Ak sa povlak a zubný kameň neodstránia, podráždia vaše ďasná, čo vedie k ochoreniu ďasien.

2. Prijímajte viac vitamínu C

Nedostatok vitamínu C je jednou z hlavných príčin ochorení ďasien. Konzumácia väčšieho množstva pomarančov, jahôd, kivi alebo dokonca doplnkov s vitamínom C môže zvýšiť vašu odolnosť voči ochoreniam ďasien. Vitamín C má liečivé vlastnosti, ktoré môžu zastaviť krvácanie a opuch ďasien.

vitamin c

3. Jedzte vyváženú stravu

Vyvážená strava je nielen dobrá pre váš úsmev, ale môže pomôcť zlepšiť aj vaše celkové zdravie. Určite sa vyhýbajte nadmernému príjmu sladených nápojov, ktoré môžu viesť k vzniku zubného kazu. Baktérie v zubnom povlaku sa živia sacharidmi a cukrom a uvoľňujú kyseliny, ktoré potom môžu poškodiť vaše zuby a ďasná.

Predtým, ako si niečo vložíte do nákupného košíka, skontrolujte informácie o výživových hodnotách na obale. Mnohé potraviny a nápoje, ktoré sú reklamované ako zdraviu prospešné výrobky, môžu obsahovať vysoké množstvo cukru.

4. Zostaňte hydratovaný

Vedeli ste, že sliny sú jednou z najlepších prirodzených obranných látok nášho tela proti zubnému povlaku? Po konzumácii jedla vaše telo produkuje viac slín, ktoré odplavujú zubný povlak a čiastočky jedla. Na udržanie zdravého úsmevu pite počas dňa veľa vody.

Nezabúdajte ani na profesionálne čistenie zubov – oslovte dentálnu hygieničku vo vašom meste a objednajte sa už dnes.

hydratacia tela

Zdroj foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

eTabletka

Internetová lekáreň - predaj liekov, vitamínov, zdravej výživy, doplnkov stravy, kozmetiky, veterinárnych produktov.

Tento blog je platený.