Denník N

Pracovné nohavice – ako vybrať tie správne

pracovne oblecenie pre muzov

Keď pracujete na aktívnom pracovisku, musíte byť neustále v pohybe a väčšinou vonku. Správne pracovné oblečenie vám v týchto podmienkach zabezpečí nielen pohodlie, ale aj bezpečnosť. Môžete si myslieť, že nákup pracovných nohavíc je veľmi jednoduchý proces, pretože v konečnom dôsledku sú to len nohavice. No nie je to tak. Aby pre vás tento proces prebehol hladko, spísali sme hlavné vlastnosti, podľa ktorých si môžete vybrať tie správne.

Odolnosť

Možno vás viac zaujíma, ako budú nohavice vyzerať navonok, no na prvom mieste by mala byť odolnosť. Potrebujete, aby vaše pracovné oblečenie vydržalo dlhšie ako vaše bežné oblečenie. Nekupujte si lacné nohavice, ktoré sa vám rozpadnú skorej ako očakávate alebo drahé, ktoré len dobre vyzerajú, no nie sú kvalitné. Rovnako ako pracovní obuv, aj nohavice by vás mali chrániť pred vonkajšími vplyvmi.

Pohodlie

Pohodlie je často rovnako dôležité ako odolnosť. Väčšina značiek pracovného oblečenia má rovnaké veľkostné tabuľky, takže nájsť ideálnu veľkosť nebude problém. Dbajte na to, aby boli priedušné a sedeli na páse. Preferujete nízky, normálny alebo vysoký pás? Hľadajte nohavice, ktoré vás nebudú príliš zaťažovať. Ľahké nohavice vám umožnia pracovať a využívať svoju produktivitu na maximum.

oblecenie na pracu

Látka použitá na výrobu nohavíc určuje ich celkovú hmotnosť. Nohavice vyrobené z ťažkých tkanín môžu vážiť až 400 g a sú vhodnejšie na ťažkú prácu. Na druhej strane tie, ktoré sú vyrobené z ľahších tkanín, môžu byť menej odolné, ale sú ideálne v teplejších podmienkach.

Materiál

Dôležitý je aj materiál, z ktorého sú nohavice vyrobené. Džínsovina je hrubšia ako iné materiály a niekedy je podšitá inými látkami, ako je flanel. Je ideálna, keď musíte pracovať v chladnom počasí. Môžete zvoliť odolnejšie materiály ako napríklad plátno a bavlna. Nohavice z takýchto tkanín môžu byť trochu drahšie, no stoja za to. Bavlna je pomerne pevná a je vynikajúcou voľbou pre prácu vonku, najmä vo veterných oblastiach. Plátno je viac priedušné.

pracovne odevy

Strih

Strih nohavíc tiež priamo súvisí s pohodlím, ale ovplyvňuje aj ich vzhľad. V skutočnosti existujú tri hlavné typy strihov pracovných nohavíc, a to:

Slim: Ide o modernejší typ strihu. Slim fit nohavice sú viac obopnuté okolo nohy, ale nie sú príliš tesné a stále poskytujú priestor na pohyb.

Klasické: Klasický strih je najbežnejší. Je to priemerný druh strihu, ktorý uprednostňuje väčšina žien a mužov.

Široký: Široký strih sa pri nosení podobá klasickému strihu. Poskytuje však väčšie miesto na pohyb v oblastí stehien.

Ak vám záleží aj na vzhľade a chcete nohavice so špecifickou farbou alebo strihom dbajte na to, aby spĺňali aj ostatné podmienky. Nekupujte si krásne maskáčové nohavice, len preto, že sa vám neuveriteľne páčia.


Obrázky: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie