Denník N

Uľahčite projektové riadenie pomocou ERP systému

prehladny erp

Možno ste toto slovné spojenie počuli už v rôznych podobách – projektový manažment, projektové řízení alebo riadenie je pre mnohé spoločnosti prioritou. Našťastie majú k dispozícii systém ERP, ktorý im dokáže výrazne pomôcť. Pojem systém ERP na Slovensku možno nie je tak rozšírený ako v zahraničí a niektoré podniky si stále neuvedomujú, že softvér by im mohol výrazne uľahčiť firemné procesy.

Výhody ERP systému pre podnikové riadenie

Systémy ERP pomáhajú pri plánovaní projektov

Pri plánovaní projektu systém ERP aktualizuje úlohy každého člena tímu. Riadenie úloh môže zahŕňať všetko od rozdelenia povinností až po ich konkrétne definovanie. Systém dbá aj na to, aby ste dodržali termíny. A to všetko je konsolidované v jednej databáze, do ktorej majú prístup všetci poverení zamestnanci.

ERP sleduje náklady na váš projekt

ERP priradí ku každému projektu všetky súvisiace náklady. Okrem odpracovaných hodín bude systém zaznamenávať aj náklady na subdodávateľov, objednávky a materiál odobratý zo skladu. Tieto údaje o nákladoch sa hromadia v jednotnej databáze, čím organizácia získava prehľad o stave projektu v reálnom čase.

erp system
Vysoká pridaná hodnota systému ERP

Zákazky na mieru

Niektorí výrobcovia ponúkajú aj zákazky na mieru, pri ktorých môžu využiť plný potenciál ERP. Na týchto projektoch sa môžu podieľať subdodávatelia a iné externé zdroje, takže nástroje ERP ich pomôžu koordinovať bez ohľadu na počet premenných.

Bez nástrojov ako ERP by ste mohli stratiť prehľad o svojich projektoch. Vďaka jednotnej databáze nebudete jasne vidieť len výsledok, ale aj celý priebeh každého veľkého alebo aj menšieho projektu. Získate tak lepší prehľad o tom, ktoré postupy fungujú lepšie ako ostatné. Následne eliminujete všetky chyby a projektové riadenie sa stane oveľa jednoduchším, efektívnejším a rýchlejším.

ERP systém Flowii

Foto: flowii.com, elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

Flowii

Tento blog je platený.