Denník N

Ako vyčistiť diamantové náušnice?

vyctit zlate sperky

Aby sa vám šperky trblietali čo najdlhšie, treba ich raz za čas vyčistiť. No ak nechcete zakaždým chodiť do klenotníctva a platiť za profesionálne čistenie, naučte sa ich čistiť sami v pohodlí domova. Postupujte podľa piatich krokov nižšie a vyčistite svoje diamantové náušnice už za pár minút.

5 krokov ako vyčistiť diamantové náušnice

Čistenie diamantových šperkov sa môže zdať ako výzva, no prekvapivo je to jednoduché. Ak ich vyčistite dôkladne, môžu trblietať ako nové už dnes. Táto metóda je najvhodnejšia pre napichovacie diamantové náušnice. Snažte sa byť čo najopatrnejší. Hlavne sa nenáhlite sa a sústreďte sa.

1. Vložte náušnice do teplej vody

Nalejte do malej plytkej nádoby teplú vodu, dajte do nej náušnice a položte ju na bezpečné miesto.

2. Pridajte prípravok na umývanie riadu

Pridajte kvapku obyčajného, najlepšie neparfumovaného prípravku na riady. Nepoužívajte žiadny iný agresívny prípravok, ktorý by ich mohol poškodiť.

pripravok na umyvanie riadu

3. Premiešajte zmes

Opatrne premiešajte vodu s prípravkom a náušnicami. Nečistoty by sa mali jemne zmyť. Nechajte náušnice postáť 30 minút vo vode.

4. Opláchnite náušnice

Vyberte ich a opláchnite ich vodou a vysušte ich čistou utierkou. Dávajte pozor, aby vám nespadli do odtoku alebo na ne nedostali iné nečistoty.

5. Použite zubnú kefku

Ak sa vám nepodarilo odstrániť všetky nečistoty, skúste ich dočistiť zubnou kefkou. Tá by mala mať čo najjemnejšie štetinky. Dbajte na to, aby ste dôsledne vyčistili všetky časti, no vždy buďte opatrní.

Ako často by ste mali čistiť svoje diamantové náušnice?

Frekvencia čistenia závisí od toho, ako často šperk nosíte. Ak nosíte stále jedny náušnice, vyčistite ich aspoň raz za dva týždne. No odporúčame ich raz za rok nechať vyčistiť odborníkom v klenotníctve. Ten si prípadne všimne aj malé poškodenia, ktoré by ste si vy voľným okom nezbadali.

cistenie sperkov odbornikom

Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie