Denník N

Čo treba zvážiť pred odovzdaním vozidla do servisu

oprava a servis automobilu

Nájsť si dobrého mechanika je najlepší spôsob, ako udržať auto v tom najlepšom stave po dlhé roky. Ako z peňazí investovaných do údržby vyťažiť čo najviac? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Komunikácia je kľúčová

Čím efektívnejšie opíšete problém, tým väčšiu šancu má váš mechanik rýchlo diagnostikovať a promptne opraviť vaše vozidlo. Predtým, ako odveziete auto do servisu by ste mali vedieť odpovedať na nasledovné otázky:

  • Aké konkrétne zvuky a zápachy ste zaznamenali a ako často sa vyskytujú?
  • Čo sa stalo tesne predtým, ako nastala chyba?
  • Kedy ste boli naposledy v servise a aké opravy boli vykonané?

Čisté auto sa ľahšie opravuje

Je slušnosťou upratať si auto pred tým, ako ho priveziete do servisu. Navyše, upratanie zadných sedadiel a kufra môže zrýchliť priebeh opravy. Ak musí mechanik odstrániť kočíky, náradie alebo iné predmety, aby sa dostal k určitému dielu, spomalí to jeho prácu. Uprataním spravíte láskavosť sebe aj mechanikovi.

servis automobilov

Uistite sa, že vás mechanik môže kontaktovať

Nechajte v servise svoje telefónne číslo a počas dňa sa snažte byť k dispozícii. Ak sa vám mechanik nemôže dovolať, oprava nemôže pokračovať a vaše auto zostane v servise stáť bez možnosti postupovať ďalej s opravou. Je tiež dôležité byť k dispozícii, aby ste vedeli, kedy je auto opravené a pripravené na vyzdvihnutie.

Poskytnite mechanikovi priestor na prácu

Ak vám mechanik oznámil, že oprava prebehne rýchlo a čakáte priamo v servise, nestojte mechanikovi za chrbtom. Samozrejme, hneď pri príchode musíte stráviť trochu času pri vašom aute, poukázať na chyby a povedať všetko, čo by mechanikovi mohlo pri oprave pomôcť. Ale po vysvetlení si vezmite šálku kávy a počkajte v hale, aby sa mechanik mohol sústrediť na prácu. Určite vie, čo robí a nepotrebuje, aby ho mal stále niekto pod dohľadom.

Ak potrebujete nájsť dobrý servis stačí vyhľadať značku vášho auta a lokalitu kde sa nachádzate napr. „Servis Range Rover, Servis Volvo Bratislava“.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

top auto

T.O.P AUTO Bratislava

Sme s vami už viac ako 25 rokov.

Garancia spokojnosti, záruka kvality a profesionálny prístup.

Tento blog je platený.