Denník N

Trochu o miešaní

Hana Zagorová

U Jana Krausa povedala, že s manželom a operným spevákom roky nič spoločné nenahrali, pretože nemá rada, keď sa miešajú jablká s hruškami. Veľmi potrebný názor a nielen pre hudobnú sféru. S pánom Štefanom Margitom jej to však veľmi pristalo aj v čardáši. Napokon spolu zostavili projekt Konečne spolu.

Mala tvár, hlas a charakter, ktorý nejako oblaží, hoci nie ste v lige jej fanúšikov.

Patrila k tým šťastným ľuďom, ktorí nepotrebovali byť vyvýšení ako víťazi v komparáciach a pri lustrovaní, lebo niekto má takú pamäť a niekto odvahu teraz a nie vtedy. Bola jedinečne úspešná v prostredí, kde si publikum mohlo luxusne voliť, či je „jeho naj“ Helena, Hana H, Marie, Marika, Lenka, Darina, Lucie…

Jej talent nedávno, podobne ako kolegu Gotta s vesmírnym angažmá, osvedčila vzácna mladšia autorská linka. Vek naozaj znamená iba zbytočne veľa čísel (singel Já nemám strach).

Berme si príklad, ako sa dajú spracovať vzťahové veci a zriekanie, ktoré tak vyhrávajú ako téma v bežnom živote bežného človeka. Máme na to zlatý inšpiratívny fond v hite Maluj zase obrázky, ktorý je majstrovský po každej stránke.

Tak jedna na Hanku,

 

*

Takto sa mením

Držíš ma za ruku.

 

Teší záujem na formu,

keď máme chuť.

 

Noc líha k svojmu snu,

my zase k našemu.

 

Miesto je utkané

na dvojmo k životu.

*

Teraz najčítanejšie

Eva Sládeková

Už dávnejšie niekto literárne a ešte inak spracoval hľadanie strateného času. V súčasnosti je to tak živá potreba... Ak chceme byť ľudskí alebo dokonca sami sebou, je nutné nájsť si čas, v ktorom sa pravidelnejšie usadíme a budeme sa učiť pustiť všetko z rúk, dopriať aj myšlienkam slobodu plynúť v tom vlastnom kruhu. A takto konečne svoje dýchanie a malé stopy vo svete premeníme na dar, modlitbu a pokoj.