Denník N

Chráňte si zdravie aj s ochrannými pracovnými prostriedkami

profesionalne pracovne odevy

Súčasná legislatíva predpisuje mnohým používanie ochranných pracovných prostriedkov a pomôcok pre mnohé povolania, pričom hlavným cieľom tejto právnej úpravy je ochrana zdravia a života pracovníkov pri práci. Správne zvolený pracovný odev a doplnkov, ako sú napríklad pracovné rukavice, oblečenie a ochranné masky, pomáha predchádzať vzniku nebezpečných chorôb a úrazov. Pri výbere správnych ochranných pracovných prostriedkov je však dôležité zohľadniť viaceré faktory, aby zvolené oblečenie alebo doplnky skutočne spĺňali účel, na ktorý boli určený. 

Ochranné rukavice vám musia sedieť

eshope Monterkovo nájdete širokú ponuku pracovných rukavíc, ktoré by sa mali stať vašimi druhými rukami pri mnohých manuálnych prácach v rôznych odvetviach, ako aj pri prácach v záhrade alebo na chalupe. Pri výbere pracovných rukavíc je nevyhnutné, aby vám rukavice perfektne sedeli a nezosúvali sa vám dole. V obchode nájdete rôzne druhy rukavíc so špecifickými materiálmi, ktoré vám poskytnú komfort a potrebnú ochranu pri používaní. Popri veľkosti je druhým najdôležitejším faktorom typ práce, ktorú plánujete vykonávať a podľa tejto činnosti si volíte aj konkrétny druh rukavíc s jeho špeciálnymi znakmi.

pracovni rukavice

Pracovné odevy aj na bežné nosenie

Ak si vaše povolanie vyžaduje nosenie profesionálneho pracovného ochranného odevu, široký výber týchto produktov ponúka aj internetový obchod Workie. Oblečenie zo špeciálnych materiálov určené pre rôzne pracovné pozície možno doladiť s príslušnými funkčnými doplnkami, ktoré sú už v súčasnosti často vyrábané tak, že ich dizajn je na nerozoznanie od bežných odevov. Pri kúpe týchto výrobkov tak ušetríte značné finančné prostriedky, ktoré by ste inak museli vynaložiť na nákup bežného oblečenia. Blížiaci sa koniec letnej sezóny je skvelou príležitosťou pre doplnenie alebo obnovenie pracovného šatníka s výraznými cenovými akciami a táto skutočnosť platí aj pre oblasť ochranných odevov.

Ochranné masky nielen počas COVID-u

Ochranné masky, rúška a respirátory tvorili bežnú súčasť nášho života v uplynulom období a pre mnohých  boli v úvode neznámou novinkou, s ktorou sa doposiaľ nestretli. V mnohých povolaniach a pri prácach je však ich používanie bežným štandardom. Základným cieľom týchto produktov je ochrana dýchacích ciest nielen pred baktériami a vírusmi, ale aj pred vdychovaním rôznych nebezpečných látok a pár, s ktorými pracovníci prichádzajú do kontaktu pri práci. V eshope Odevypracovne.sk je pre vás pripravená široká ponuka bežných aj profesionálnych ochranných masiek, rúšok a respirátorov, ktoré možno používať v bežnom živote aj v náročných pracovných podmienkach.

ochranne ruska

Používanie ochranných pracovných prostriedkov upravujú viaceré právne predpisy, ktoré pritom určujú povinnosti pre zamestnávateľov aj zamestnancov. Ich nosenie je dôležité najmä pre ochranu zdravia a života pracovníkov a preto ho nikdy netreba podceňovať.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie