Denník N

Znižovanie strát v pohonoch

priemysel

Elektromotory sú veľmi účinným spôsobom pohonu systémov, ale len vtedy, ak sú správne navrhnuté. Správnou optimalizáciou pohonu je možné dosiahnuť zníženie spotreby elektrickej energie v desiatkach percent.

V prvom rade je potrebné správne analyzovať straty vznikajúce v systéme pohonu. Následne sa musia prijať rôzne opatrenia, ktoré môžu mať podobu výmeny komponentov a iných konštrukčných úprav.

V prípade starších pohonných jednotiek sa určite oplatí uvažovať o ich úplnej výmene, aj keď majú stále vlastnosti nového zariadenia. Od zariadení starých niekoľko desiatok rokov je nielen ťažké očakávať absolútne spoľahlivú prevádzku, ale sú aj neporovnateľne menej efektívne ako moderné zariadenia. V každom prípade platí, že takéto opatrenie na hospodárnejšiu prevádzku musí byť dôkladne vypočítané a premyslené. Takéto investície môžu mať pomerne dlhú dobu návratnosti.

elektroprevodovka

Mohlo by vás zaujímať: vibračný elektromotor, pílový elektromotor, frekvenčný menič 400V, frekvenčný menič, frekvenčný menič 230V


Ak hľadáte spôsob, ako zvýšiť účinnosť svojho pohonného systému, zvážte investíciu do frekvenčného meniča. Toto praktické zariadenie môže pomôcť optimalizovať výkon vášho systému, vďaka čomu bude pracovať plynulejšie a efektívnejšie.

Použitie frekvenčného meniča

Nakoniec si povedzme niečo o frekvenčných meničoch. Frekvenčné meniče sú známe svojou vynikajúcou účinnosťou, vysokou spoľahlivosťou a schopnosťou ušetriť 30 až 40 % spotreby elektrickej energie, ak sú správne nastavené. Frekvenčné meniče sú skvelou voľbou pre väčšinu pohonov s premenlivou rýchlosťou, ako aj všade tam, kde potrebujete maximálnu kontrolu nad systémom pohonu.

Preto už ďalej nečakajte a navštívte www.el-motor.sk ešte dnes kde zistíte, ako môžete ušetriť prevádzkové náklady s moderným frekvenčným meničom.

technika a technologie

S témou súvisí tiež:  elektromotor 700 ot, elektromotor 1400 ot, elektromotor 2800 ot 2900 ot

Foto: elements.envato.com, vyboelectric.com

Teraz najčítanejšie

vybo

Tento blog je platený.