Denník N

Kľúčové funkcie frekvenčného meniča V800

skrat

Frekvenčný menič V800 ponúka už v základnej výbave množstvo štandardných funkcií, ako sú ochrana proti nadprúdu, ochrana proti prepätiu a nadpätiu, funkcia detekcie skratu elektromotora pri zapnutí, ochrana proti preťaženiu a ochrana proti preťaženiu. Aby ste mohli frekvenčný menič V800 využívať čo najlepšie, je dôležité pochopiť, ako každá z týchto funkcií funguje a dodržiavať výrobné aj prevádzkové pokyny.

V súčasnosti sa mnohí z nás sťahujú bližšie k prírode a využívajú rôzne záhradné plochy na stavbu svojich domov alebo kupujú a zveľaďujú chaty mimo väčších miest. V týchto lokalitách často nie sú k dispozícii žiadne alebo kompletné inžinierske siete, preto vymýšľame a budujeme potrebné technologické riešenia, medzi ktoré často patria aj čerpadlá.


Súvisiace témy z oblasti: elektromotor 2800 ot 2900 ot, elektromotor 1400 ot, elektromotor 900 ot, elektromotor 700 ot


vodovotne cerpadlo

Okrem štandardného používania v rôznych priemyselných odvetviach rastie záujem o frekvenčné meniče aj v súkromnom sektore. Aj v týchto prípadoch však platí, že vysokú spoľahlivosť čerpadiel a dlhšiu životnosť možno v mnohých prípadoch predĺžiť pripojením frekvenčného meniča. Ak si nie ste istí, aký typ frekvenčného meniča by bol vhodný pre vaše čerpadlo alebo aké funkcie sú potrebné pre vaše účely, je dobré sa pred kúpou frekvenčného meniča poradiť s odborníkmi.

 

Frekvenčný menič na čerpadlo a jeho výhody

Frekvenčný menič je dôležitým zariadením na úsporu peňazí na čerpadle. Tým, že sa prispôsobuje pracovnému zaťaženiu motora, môže pomôcť regulovať otáčky čerpadla a šetriť pritom elektrickú energiu. To z neho robí základný nástroj pre každého, kto chce znížiť spotrebu elektrickej energie.

Použitie frekvenčného meniča tiež znižuje tlak v systéme, ako aj mechanické a elektrické namáhanie. Okrem toho eliminuje hydraulické namáhanie. Frekvenčné meniče a elektromotory nám výrazne uľahčujú súčasnú prevádzku. Kúpou vhodného frekvenčného meniča môžete ušetriť naozaj značné množstvo peňazí a tiež výrazne predĺžiť životnosť motora alebo čerpadla, s ktorým sa menič používa.

frekvencny menic v800
Frekvenčný menič v800

Mohlo by vás zaujímať: elektromotory IE3, elektromotory IE4, šnekové převodovky

Foto: elements.envato.com, kelheim.cz

Teraz najčítanejšie

vybo

Tento blog je platený.