Denník N

Čo robí SEO agentúra?

čo je to seo

SEO je dnes jedným z najčastejšie spomínaných pojmov vo svete podnikania. Mnohí majitelia firiem sa domnievajú, že poznajú všetky jeho funkcie, no pravdou je, že stále nevedia, ako efektívne využiť všetky výhody SEO.

Čo je to SEO?

SEO je skratkou pre Search Engine Optimalization, čo je v preklade optimalizácia pre vyhľadávače. Je to služba, ktorú využívajú majitelia firiem na zlepšenie viditeľnosti, zvýšenie návštevnosti, predaja, a teda aj príjmov. SEO stratégie sa snažia spraviť všetko preto, aby vás algoritmus vyhľadávača vyhodnotil ako dôveryhodných a odporúčal vašu stránku spotrebiteľom.

Ako funguje SEO?

Je to kombinácia mnohých služieb, ako je lokálne, mobilné, technické alebo obsahové SEO a podobne, ktoré spolupracujú na dosiahnutí rovnakého cieľa: priniesť majiteľovi podniku viac zákazníkov.

seo výsledky

Jednoducho povedané, webová stránka, ktorá najlepšie odpovedá na hľadaný dotaz, sa na stránke s výsledkami vyhľadávania (SERP – Search Engine Result Page) umiestni na prvom mieste. Google neustále skenuje všetky webové stránky a hodnotí ich podľa určitých kritérií (kľúčové slová, počet a kvalita odkazov, štruktúra webovej lokality, relevantnosť obsahu). A stránky, ktoré vyhodnotí ako najvhodnejšie odporučí používateľovi.

Čo robí SEO agentúra?

SEO agentúra zistí, čo vaši zákazníci najviac hľadajú, čo majú radi, kde sa nachádzajú a čo robia. Následne sa snaží vylepšiť vašu webovú stránku tak, aby sa stala presne tým, čo vaši potencionálny zákazníci potrebujú. Odbremení vás od všetkých úkonov potrebných na víťazstvo nad algoritmom Google.

Ušetríte čas, ktorý potrebujete na dôležitejšie úkony a vyhnete sa akýmkoľvek chybám, ktoré by ste mohli spraviť pre nedostatok vedomostí o SEO. Agentúra vám pomôže pri procesoch ako akcelerácia ecommerce, optimalizácia kľúčových slov, vytváranie obsahu stránky, audit webstránky atď.

online marketing

Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie