BLOG
Milan Goldee
Milan Goldee
1 199

Klam viery extr. islamistov.

 

Islamista, moslim, džihád ale aj kresťan a žid atď. Všetci si všetko ospravedlňujú vierou v Boha. Ako ale poznáš človeka, ktorý verí v Boha? Skús si odpovedať, či sa trafíš, lebo nižšie máš mať odpoveď.

Je to človek, ktorý pracuje na sebe zvnútra, a nikomu násilne nekáže, čo majú robiť iní navonok.

Čo sa ale deje v extrémnom islame? Zahalené ženy (o ktorých nie je ani zmienka v Koráne!), fyzické tresty, každý každého sleduje navonok. Navonok. To znamená, že s vierou v boha to nemá nič spoločné. Je to iba súhrn zvykov.

Je to rozdiel, že? Veriť v Boha alebo iba fanaticky dodržiavať  vonkajšie zvyky.

Islamskí extrémisti majú svoje vonkajšie zvyky, nemajú absolútne žiadnu vieru v boha. Ak pozriete do ich hláv, majú tam iba sledovanie iných ľudí, ako dodržiavajú nejaké a onaké zvyky. A to je všetko.

Sú vyslovene posadnutí sledovaním iných ľudí či navonok niečo dodržiavajú. A extrémny prejav tohto je aj v tzv. Islamskom štáte.

To je ich jediná viera, vonkajšie znaky a prejavy.

Ženy nesmú to a to, muži to a to. A keď je to inak, príde fyzický trest. Kam by sme sa dostali na západe, keby že takto doslovne a brutálne vyžadujeme každé slovo z Biblie??

Dostali by sme sa na úroveň arabského sveta.

A to má Biblia Nový zákon, ktorý je modernejší. Alebo skôr, sú v ňom univerzálne pravdy už bez potreby násilia .

Kdežto Korán je na úrovni starého zákona. Arabský svet sa ho upäto drží, a to doslovne. Niečoho čo bolo aktuálne pred storočiami. A nemajú v sebe silu prijať z Koránu iba to – čo je nadčasové, večné.

Inými slovami Korán bude držať arabský svet pozadu a v agresivite dovtedy, kým z neho nevymažú násilné časti, a nezačnú používať iba tie progresívne – vnútro človeka budujúce časti. Arabský svet nutne potrebuje niečo ako nový zákon koránu. Oddeliť historické veci, tie už bez prínosu pre budúcnosť a sústrediť sa iba na tie večné.

Veľký problém je aj humor. Boha nemôžete uraziť, to znamená, že zabíjať ľudí za to, že vtipkujú o nejakej knižke , je tiež dôkaz iba vonkajšieho vnímania, a nie vnútornej skutočnej úprimnej viery.

My na západe máme tiež vonkajšie zvyky, a tiež ľudia neveria v boha a len sa navzájom kritizujú navonok. No u nás už absentuje to brutálne vyžadovanie si vonkajších zvykov náboženstva násilím. Ako dlho bude potrebovať arabský svet, aby prešiel takou evolúciou, že to bude ako u nás? Dokedy budú ochotní využívať knižku na zabíjanie?

Dnes  nestačí gesto ako moslimi držia na uliciach tabuľky, že sú proti násiliu, že ich viera je proti. Ako proti. Veď stále uznávajú knižku, ktorá toto podporuje. Musia sa aktívne spojiť za revolúciu v Koráne , aby v ňom neboli state, ktoré reálne nabádajú na zabíjanie.

 

Korán, kapitola 2, 190-193

„A bojujte na ceste Božej proti tým, ktorí bojujú proti vám, a však nerobte bezprávie, lebo Boh nemiluje tých, ktorí sa bezprávia dopúšťajú. Zabíjajte ich všade, kde ich dostihnete, a vyžeňte ich z miest, odkiaľ oni vás vyhnali, veď zvádzanie od viery je horšie ako zabitie. Avšak nebojujte s nimi blízko Mešity posvätnej, kým oni s vami tu nezačnú bojovať. Ak však vás tam napadnú, zabite ich – taká je odmena neveriacich! Ak však prestanú. . . teda Boh veru je odpúšťajúci, Súcitný! A bojujte proti nim, kým nebude koniec zvádzania od viery a kým nebude všetko náboženstvo patriť Bohu. Ak však prestanú, potom ukončite nepriateľstvo, ale nie proti nespravodlivým. “

Kým toto bude v Koráne aj naďalej, nájdu sa  stále moslimi, ktorí si Koránom ospravedlnia zabíjanie.

 

 

 

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Dnes na DenníkN.sk

Blogy

|