Denník N

Marocký Hollywood – filmársky sen

Miesto v Maroku, ktoré by si nemal/a vynechať pri cestovaní po krajine. Nádherné miesto s magickou atmosférou.

Počul si už o Marockom Hollywoode? Je to veľmi obľúbené miesto pre filmových tvorcov. Natáčalo sa tam mnoho kultových filmov z prostredia africkej atmosféry a histórie. Táto opevnená dedina leží pozdĺž bývalej karavánskej trasy medzi Saharou a Marrákešom. Patrí medzi krásny príklad marockej hlinenej architektúry a od roku 1987 je zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Opevnenie dediny pochádza už z 11. storočia ale predpokladá sa, že žiadna z budov nie je staršia ako zo 17. storočia. Dodnes tam vraj zopár rodín žije ale väčšina sa presťahovala na druhú stranu rieky do novšej a modernejšej dediny.

Prehliadkou dediny natrafíš na mnoho miestnych predajcov, ktorý predávajú rôzne suveníry a miestne výrobky. Najviac si to užiješ ak prehliadku absolvuješ spolu s miestnym sprievodcom.

Na miesto sme sa dostali spolu so skupinou turistov v rámci výletu na púšť Sahara. Toto miesto je dosť odľahlé od väčších miest a preto je to asi najjednoduchší spôsob ako sa sem dostať pokiaľ necestuješ vo svojom prenajatom aute po celom Maroku čo by bolo ideálne.

Vstupné na obhliadku bolo naozaj symbolické a s radosťou sme zaplatili a podporili miestny turizmus. Platili sme len 30 MAD na osobu( čo je približne 3€).

Na poslednej fotografií uvidíš zoznam najlepších filmov, ktoré sa natáčali práve na týchto miestach.

Teraz najčítanejšie

Barbora Suráková

Volám sa Barbora a mám 24 rokov. Som veľkým milovníkom písania, cestovania a prírody. Blogujem už niekoľko rokov ale stále iba ako hobby no veľmi ma to baví.