Denník N

Ako som sa zamilovala do jesenných outfitov a vrstvenia

Ulice naplno zaplavil chladný vánok. Nečudo, veď prvý jesenný deň už máme za sebou. Avšak nie každý z nás je fanúšikom jesene. Premenlivé počasie, chladné rána a teplé poobedia nás vedia poriadne potrápiť. Raz je na kúrenie ešte skoro, inokedy nám nestačí ani teplý sveter. Módny poradcovia však ešte majú jedno eso v rukáve. V jesenných dňoch nás, okrem teplého kamilkového čaju, môže príjemne zahriať aj pár vrstiev oblečenia naviac. Poďte sa so mnou zamilovať do jesenných outfitov a vrstvenia.

Čo je vrstvenie oblečenia?

Dnes ráno, keď sa ponáhľate do práce, oči máte sklopené k zemi, rýchlo prepletáte nohami a v duchu sa potichu modlíte, aby ste už boli v teplom autobuse či pracovni. Skúste sa v tomto okamihu zastaviť a poobzerať okolo seba. V uponáhľaných uliciach môžete vidieť len dva typy ľudí. Niektorí sa s úsmevom obzerajú okolo seba, spokojne si vykračujú, ba dokonca si cestou vychutnávajú kávu a jesennú atmosféru. Ďalší naopak napodobňujú váš štýl chôdze a trkotajú pritom zubami. Aký je medzi nimi rozdiel? Predsa cibuľa. Nie, nepridali do svojho raňajkového jedálnička cibuľu, to by bolo príliš jednoduché, ale pri obliekaní sa na ňu zahrali.

Vrstvenie mnohí z nás poznajú ako „štýl na cibuľu“, pretože aj tá má na svojom povrchu niekoľko vrstiev. Vrstvenie môžete využiť prakticky všade či už pracujete v kancelárii, obchode, na recepcii alebo ste si z vlastnej obývačky vytvorili pracovňu. Stačí vedieť správne kombinovať jednotlivé kúsky a dodržiavať niekoľko zásad.

Jesenný outfit
Jesenný outfit

Základom vrstvenia je kapsulový šatník

Kapsulový šatník ide ruka v ruke s vrstvením. Vo vašom šatníku nepotrebujete haldy oblečenia, stačí vám pár kvalitných kúskov, ktoré sa dobre medzi sebou kombinujú. Z týchto pár kúskov viete vytvoriť aj stovky dokonale teplých outfitov a keď sa náhodou cez deň ukáže slnko, viete sa rýchlo a jednoducho jednej vrstvy zbaviť.

Ako vrstviť oblečenie?

Ak chcete odhaliť tajomstvo vrstvenia, prezradím vám niekoľko zásad, ktoré by ste mali dodržiavať. V prvom rade jednotlivé vrstvy by mali v konečnom outfite nádherne ladiť. Nejde len o správne kombinovanie farieb, ale aj o materiál, štýl jednotlivých kúskov a kvapku zmyslu pre detail. Na druhej strane vrstvenie je praktické. Každá vrstva by mala byť nositeľná samostatne. Počasie je predsa nevyspytateľné a vy tak budete môcť jednoducho jednu vrstvu zhodiť, a nijako to neovplyvní celkový vzhľad.

 

Teraz najčítanejšie

Silvia Machotková

Odjakživa sa snažím starať o svoje zdravie - cvičím, varím samé zdravé dobroty a študujem, čo je pre moje telo prospešné a čo nie je. Verím, že pre náš život je pohyb a vyvážená strava veľmi dôležitá. Veľmi ma zaujíma aj móda a najnovšie módne trendy.