Denník N

MUSICBOX 2022 | 34. týždeň – novinky

Ďalší album z mojich srdcoviek je na svete. Milým bonusom aj jeho total time, necelých 37 minút. Za vypočutie určite stojí aj nový Ozzy. Na zriedenie dunenia v ušiach z hard rocku je posledný album oveľa „hladší“.

THE DEAD DAISIES – Radiance (2022)

Očakávaná novinka je konečne tu! Radiance je šiesty štúdiový album skupiny a hneď od začiatku ide na to pekne tvrdo (Face Your Fear). Zakladateľa skupiny, gitaristu David Lowy a druhého gitaristu Douga Aldricha sprevádza na basu legendárny, dnes 71-ročný Glenn Hughes. Zostavu uzatvára Brian Tichy (bicie) aDavid Low (gitara). Všetci sú to páni muzokanti, ktorých sme počúvali v Deep Purple, Whitesnake, Dio, Foreigner, Red Phoenix, či v Mink.

OZZY OSBOURNE – Patient Number 9 (2022)

Ozzy sa nezdá. Napriek svojmu veku (73) a zdravotnému stavu vydáva po troch rokoch ďalšiu nahrávku, v poradí už 13. sólovku od jeho odchodu z Black Sabbath.

Albumu určite pomohli hostia: Tony Iommi, Jeff Beck, Zakk Wylde či Eric Clapton. Je jasné, že nejde o najlepší kúsok Ozzyho, ale stále ide o veľmi dobrú muziku, ktorej sa oplatí venovať chvíľu pozornosti. Ozzy Osbourne je totiž stále princom temnoty. „Nikdy nezomriem, pretože som nesmrteľný,“ spieva v piesni Immortal.

BONEY JAMES – Detour (2022)

Supermuzikant Boney James prichádza s 18. albumom a ako sa zdá, stále nám má čo ponúknuť. Názov Detour (Obchádzka) naráža na pandemické časy. Boney hovorí, že nový album naznačuje, že sme teraz všetci na ceste. Za zmienku okrem iného stojí skvelá vokalistka Lalah Hathaway a trúbkár Dontae Winslow (z kapely Kamasi Washington).

Teraz najčítanejšie

Richard Pliešovský

Po tejto zemi sa pohybujem už päťdesiat rokov. Umenie mi pomáha vidieť svet krajším. Mojou vášňou sú knihy a hudba.