Denník N

Pohodlné oblečenie = Vyššia produktivita? Zistite, ako to funguje!

monterky na pracu

Pri práci v kancelárii sa očakáva, že budete nosiť oblek a kravatu alebo sako a sukňu. Na druhej strane ak pracujete vo výrobe, musíte nosiť ochranný odev, aby ste boli v bezpečí pred škodlivými látkami a strojmi.

Je tu však dôležitý faktor, ktorý musia spoločnosti pri zadávaní pravidiel ohľadom pracovného odevu pre svojich zamestnancov zohľadniť, a tým je pohodlie. Ako vás môže kvalitný pracovný odev ovplyvniť pri práci?

1. Umožňuje viac pohybu

Pokiaľ ide o pohodlie oblečenia, prvým faktorom, ktorý treba zvážiť, je jeho strih. Je dôležité, aby zamestnanci nosili oblečenie, ktoré má správnu veľkosť a je vhodné pre ich typ postavy. Oblečenie v správnej veľkosti je vzdušné a poskytuje priestor na pohyb. Pracovni lehka obuv by mala tiež presne sedieť. Nechcete predsa stráviť celý deň v nepohodlných topánkach.

pracovne odevy

Nosenie pracovného odevu, ktorý obmedzuje pohyb, môže ovplyvniť produktivitu pracovníka. Môže si dokonca vytvoriť averziu voči práci. Preto by mal zamestnávateľ zabezpečiť, aby zvolený pracovný odev nebol len reprezentatívny, ale aj dostatočne pohodlný.

2. Zlepší sústredenie

Možno spoločnosť, v ktorej práve pracujete, nemá prísne pravidlá pre pracovné oblečenie. Rozhodnete sa teda nosiť pohodlné ležérne oblečenie, no cítite sa v ňom motivovane? Alebo je pre vás ťažké sústrediť sa na úlohy, ktoré máte pred sebou? Možno to súvisí s oblečením. Ležérne oblečenie na pracovisku môže spôsobiť, že sa budete cítiť menej sústredení. Podvedome budete vnímať, že je čas na oddych a vaša motivácia sa nenaštartuje. Preto by ste si mali zvlášť vyhradiť oblečenie na doma a oblečenie do práce.

3. Dodáva pocit sebavedomia

Ďalším dôvodom, prečo môže pohodlné oblečenie pozitívne ovplyvniť vašu produktivitu, je, že vám dodáva sebavedomie. Či nosíte oblek, šaty, maskáčové nohavice alebo montérky, v každom oblečení sa musíte cítiť dobre. Ak budete mať dobrý pocit sami zo seba, stanete sa kreatívnejšími, motivovanejšími a produktívnejšími. A slušný kompliment od kolegov vám vždy padne vhod.

rukavice na pracu

Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie