Denník N

Výhody Google Ads pre e commerce

online reklama

Pokiaľ ide o marketing v oblasti e commerce, nič sa nevyrovná efektivite Google Ads. Nie ste si stále istí, čo všetko zahrňuje e commerce? Poďme si to v jednoduchosti vyjasniť

E commerce vysvetlenie: E commerce alebo elektronický obchod označuje nákup a predaj tovaru alebo služieb prostredníctvom internetu. Súčasťou je aj prenos peňazí a údajov na uskutočnenie týchto transakcií.

Ako zvýšiť predaj pomocou Google Ads?

Trik spočíva v pochopení a implementácií všetkých získaných informácií do dobre optimalizovanej marketingovej stratégie. Cieľom je prilákať potenciálnych zákazníkov na vašu webstránku. Návštevnosť prináša konverziu. Je to logické – čím viac používateľov navštívi vašu stránku, tým viac zákazníkov získate.

zaujatost na reklame na webe

Google Ads vám pomôžu osloviť ideálneho potenciálneho zákazníka vášho elektronického obchodu v čase, keď aktívne hľadá presne to, čo vy predávate. Na základe vybraných kľúčových slov (vyhľadávacie dopyty) sa vaše reklamy objavujú v hornej, dolnej alebo bočnej časti stránky s výsledkami vyhľadávania, v YouTube videách a inom obsahu relevantnom pre vaše odvetvie.

Vizuálne príťažlivé reklamy Google Shopping Ads zabezpečia, že vaše produkty budú viditeľné vo vyhľadávaní. Jednoduchšie získate pozornosť používateľa a organickú návštevnosť. Reklamy sa zobrazujú používateľom s jasným zámerom. Mnohí ľudia, ktorí hľadajú konkrétne produkty v službe Google, sa už rozhodli daný produkt kúpiť. Ak Google určí, že vaše produkty sú relevantné pre vyhľadávanie, priamo ich im ponúkne prostredníctvom Shopping Ads, a to hneď na vrchu stránky.

online predaj

Správa Google Ads nie je žiadna veda. Návod nájdete dokonca aj na oficiálnych stránkach Google – Google Ads Pomocník. Prečítajte si dostupné informácie na internete a vytvorte si tú najlepšiu nákupnú kampaň.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie