Denník N

Aká je budúcnosť mobility?

buducnost elektromobility

Definícia mobility je celkom priama: je to schopnosť voľne a ľahko sa pohybovať. V bežnom živote pomenúva pohyb z miesta na miesto pomocou rôznych dopravných prostriedkov a najčastejšie v mestskom prostredí.

Budú niekedy existovať Elonove Muskove rýchlovlaky hyperloop, lietajúce taxíky a rúry, ktoré vás vystrelia do cieľovej destinácie ako škrečka? Aj keď máte možno pocit, že čítate scenár k futuristickej kreslenej rozprávke, pravdou je, že žiadnu z možností nemôžeme s istotou vyradiť. Mnohé kedysi nepredstaviteľné pokroky, ako zavádzanie umelej inteligencie do dopravných systémov, sú už dávno skutočnosťou.

Naliehavou otázkou pre všetky okresy, štáty, mestá a podniky sú pretrvávajúce problémy súvisiace so zmenou klímy. Keďže sektor dopravy je jedným z najväčších prispievateľov k znečisteniu, väčšina toho, čo prináša budúcnosť zahŕňa ekologickú iniciatívu.

elektromobil nabijanie

Budúce zmeny v oblasti mobility, na ktoré sa treba zamerať:

  • Verejná doprava bude svedkom postupného vyraďovania dieselových autobusov na úkor futuristických a šetrnejších elektrických autobusov.
  • Dôsledná propagácia zdieľanej mobility znamená menej áut na cestách, napr. zdieľanie áut, podpora mestskej hromadnej dopravy.
  • Autonómne vozidlá (samo jazdiace autá).
  • Masívne zmeny v automobilovom priemysle a u výrobcov automobilov – od výroby ekologickejších a účinnejších vozidiel k väčšiemu počtu elektrických vozidiel.
  • Dôraz na bezpečnosť chodcov a vodičov v mestách.

Kým sa stanú predpovede skutočnosťou musíme sa uspokojiť aj s tým, čo je momentálne k dispozícii. Môžete si však spraviť vlastný prieskum ekologických značiek, vygooglite si viac o témach ako predaj Range Rover alebo choďte priamo ku zdroju – informácie vám najlepšie podá predajca Volvo, Tesla alebo iných značiek.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

top auto

T.O.P AUTO Bratislava

Sme s vami už viac ako 25 rokov.

Garancia spokojnosti, záruka kvality a profesionálny prístup.

Tento blog je platený.