Denník N

Paralen a jeho účinky na ľudský organizmus

uzivanie paralenu

Paralen tablety pomáhajú zmierňovať bolesť a horúčku tým, že blokuje uvoľňovanie určitých chemických poslov zodpovedných za horúčku a bolesť. Používa sa na liečbu bolesti hlavy, migrény, bolesti nervov, bolesti zubov, bolesti hrdla, menštruačných (menštruačných) bolestí, artritídy, bolesti svalov a bežného prechladnutia.

Paralen sa môže predpisovať samostatne alebo v kombinácii s iným liekom. Mali by ste ho užívať pravidelne podľa odporúčania vášho lekára. Zvyčajne je najlepšie ho užívať s jedlom, inak vám môže narušiť žalúdok. Neužívajte ho viac alebo ho neužívajte dlhšie, ako je odporúčané.

Vedľajšie účinky sú zriedkavé, ak sa tento liek používa správne, ale u niektorých ľudí môže tento liek spôsobiť bolesť žalúdka, nevoľnosť a vracanie. Ak vás niektorý z týchto vedľajších účinkov obťažuje alebo nemizne, poraďte sa so svojím lekárom.

Tento liek sa bežne predpisuje a považuje sa za bezpečný, ale nie je vhodný pre každého. Pred jeho užívaním informujte svojho lekára, ak máte problémy s pečeňou alebo obličkami alebo užívate lieky na zriedenie krvi. Môže to ovplyvniť dávku alebo vhodnosť tohto lieku. Informujte svojho lekára o všetkých ostatných liekoch, ktoré užívate, pretože môžu ovplyvniť alebo byť ovplyvnené týmto liekom.

Vedľajšie účinky Paralenu

Väčšina vedľajších účinkov si nevyžaduje lekársku pomoc a vymizne, keď sa vaše telo prispôsobí lieku. Ak pretrvávajú alebo ak sa ich obávate, poraďte sa so svojím lekárom

Časté vedľajšie účinky Paralenu

– Bolesť žalúdka

– Nevoľnosť

– Zvracanie

Ako používať Paralen?

Užívajte tento liek v dávke a trvaní, ako vám odporučil váš lekár. Prehltnite ho vcelku. Nežujte ju, nedrvte ani nelámte. Paralen 650 mg tableta sa má užívať s jedlom.

Ako Paralen účinkuje?

Paralen je analgetikum (liek proti bolesti) a antipyretikum (liek na zníženie horúčky). Účinkuje tak, že blokuje uvoľňovanie určitých chemických poslov, ktorí spôsobujú bolesť a horúčku.

Čo ak zabudnem užiť Paralen?

Ak vynecháte dávku Paralenu, užite ju čo najskôr. Ak je však už takmer čas na ďalšiu dávku, vynechajte vynechanú dávku a vráťte sa k svojmu pravidelnému rozvrhu. Nezdvojujte dávku.


Zdroj: 1mg.com

Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

etabletka logo

eTabletka

eTabletka online lekáreň

Predaj liekov, vitamínov, zdravej výživy, doplnkov stravy, kozmetiky, veterinárnych produktov. WEB: etabletka.sk

Tento blog je platený.