Denník N

Na 9 stoličiek máme 9 mušketierov

Na voľby čakáme s veľkou pokorou…

Do Spojených volieb 2022 zostávajú 2 týždne. Ako sa na Slovensku zvyklo medzičasom hovoriť, bažanty sa počítajú až po poľovačke, preto sa na príchod volieb, celý ich priebeh ako i sčítavanie výsledkov treba dívať s veľkou pokorou.

Nikdy nič nie je isté a každý jeden hlas je mimoriadne dôležitý.

V PS o tom, koniec koncov, vieme svoje…

Preto je pokora na mieste.

Dnes som Vám, milé Hviezdoslavčanky, drahí Hviezdoslavčania, chcel ale prezradiť niečo iné. Ako ste si už určite všimli, náš #TeamHviezdoslavov napokon na 9 poslaneckých stoličiek nominoval presne 9 kandidátov, ktorých môžete krúžkovať. Hoci sme teda kandidátov mali pôvodne viac, takto to bude určite najrozumnejšie a najlepšie. Hlasy sa tak trieštiť nemusia a ani nebudú. Aj touto cestou chcem Radovi Noskovi, koučovi ARC Sport Hviezdoslavov, ktorý napokon z „nominácie“ (aj kvôli svojej mimoriadnej zaneprázdnenosti) vypadol, úprimne a srdečne poďakovať a teším sa na ďalšiu intenzívnu spoluprácu, hoci aj bez toho, aby bol Rado poslancom…

Za náš www.TeamHviezdoslavov.sk teda (okrem mňa na obhájenie postu starostu obce) kandiduje týchto 9 mušketierov:

  1. MUDr. Veronika Kodayová (ako nezávislá kandidátka)
  2. Ing. Ján Karaba (s podporou OĽANO, NOVA, KÚ, ZZ)
  3. Mgr. Matej Lehuta (s podporou PS)
  4. Ing. František Kavecký (nezávislý)
  5. Peter Musil, PhD. (nezávislý)
  6. Ivan Lisý (s podporou SaS)
  7. Vladimír Kirschner (s podporou PS)
  8. Martina Špaček Weissová (s podporou PS)
  9. Ing. arch. Rudolf Kraščenič (s podporou SPOLU)

Všetko o nás sa dočítate na našom webe, ktorý sme spoločne spúšťali ešte v marci. Na obraze sa vidíme prakticky každý týždeň v našom videoseriáli „Na kus reči“. Komunikácia s Vami a našimi voličmi nie je pre nás utrpením, ale úprimnou radosťou a sviatkom…

Veľkú radosť mám z toho, že už dnes je jasné, že kandidáti nášho tímu budú mať, vzhľadom na celkový počet kandidátov (13), v obecnom parlamente istú väčšinu (min. 5 z celkového počtu 9). Kontinuita rozvoja obce by tak mala byť zachovaná – tobôž v prípade – keď aj pohľad na zvyšných kandidátov vôbec nevyzerá zle.

A tu sa na chvíľu zastavím.

Nekandiduje totiž žiaden extrémista, žiadna extrémistka, žiaden okraj spoločnosti. To sú dobré správy pre Hviezdoslavov a jeho budúcnosť.

Ak nás zvolíte všetkých, ponúkame Vám naše vysúkané rukávy a tvrdú robotu pre Hviezdoslavov.

Nepoľavíme.

Poznáte nás…

Bez zbytočných hádok a hašterení. Bez zbytočných hoaxov a senzácií. Férovo. Úprimne. Otvorene.

Dá sa to…

Už teraz sa veľmi teším na budúci rok. Čakajú nás skvelé a veľké veci, na ktorých sme tvrdo pracovali. Otváranie nového zdravotného strediska a novej obchodnej galérie v Areáli Senecká, nového parku s polyfunkciou vo Hviezdnom bývaní, dobudovanie nového centra s novým kostolom a námestím, výstavba ďalšej základnej školy s rozširovaním materskej školy (do 4. budovy za 4 roky), dobudovanie vodovodu a kanalizácie všade tam, kde chýba, a mohol by som pokračovať…

Áno. Toto všetko nás čaká a neminie v rokoch 2023 – 2024.

Môžeme byť spolu pri budovaní nového, silného, lepšieho a rešpektovaného Hviezdoslavova. To rozhodne nie je maličkosť!

Každý hlas je dôležitý. Príďte, prosím, voliť! Už v sobotu 29. októbra…

P. S.: A aby som nezabudol, ak nás chcete prísť podporiť, už zajtra točíme mobilizačné kampaňové videjko, od 8:00 do 12:00 budeme v Tik-Taku, kľudne sa zastavte aspoň na minútku – budeme veľmi radi!

Teraz najčítanejšie

Marek Lackovič

Progresívny starosta (od r. 2018) jednej z najrýchlejšie rastúcich samospráv SR - Hviezdoslavova. Kým mnoho miest a obcí sa z prírastku obyvateľstva teší, tu je situácia iná. Obec, kde dnes žije vyše 4.000 obyvateľov, mnohými neslávne prezývaná aj "najväčší bratislavský satelit", vzdialená len 13 kilometrov od prvej tabule „Bratislava“, čelí enormnému nárastu populácie spôsobenému nerozumným uvoľňovaním územného plánu v r. 2008 - 2014. M. Lackovič je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska a pred starostovaním bol aj jeho trnavským predsedom. Predsedovania sa vzdal ihneď po zvolení za starostu, aby naplno sedel len na jednej stoličke. V septembri 2019 bol Hviezdoslavov pod jeho 10-mesačným vedením ocenený prestížnou Cenou pre otvorenú samosprávu za r. 2019, udelenou Združením občanov miest a obcí Slovenska. Po roku bola obec na ocenenie nominovaná opäť. V r. 2021 pridal svoje ocenenie aj nezávislý portál PlatStarostu.sk. V decembri 2021 bol M. Lackovič zaradený medzi 30 tvárí lepšieho Slovenska v knižnej edícii "Humans", ktorú priniesol Forbes. V r. 2022 bol súčasťou slovenskej delegácie Transparency International v Kosove, v r. 2023 úspechy Hviezdoslavova prezentoval aj predstaviteľom hl. mesta Islandu. V októbri 2022 obhájil svoj mandát starostu obce s výsledkom 83,2%.