Denník N

Srandista Frešo.

Dostal som list od samotného predsedu kedysi silnej a vplyvnej SDKÚ-DS. Prišiel elektronickou poštou. Pán Frešo mi píše (a okrem mňa zrejme aj mnohým ďalším tieto slová:

,,je mi cťou Vám touto cestou oznámiť, že SDKÚ-DS je v prieskumoch verejnej mienky stále silnejšia. Rast preferencií nám už nemôže nikto vyvrátiť. Najnovší prieskum Agentúry sociálnych analýz opätovne potvrdil prítomnosť SDKÚ-DS v parlamente. Tento výsledok je výsledkom práce celého tímu. Je to aj Váš výsledok.,,

A nasleduje graf podľa ktorého by SDKU-DS mala mať v novembri 2015 podporu 5,2 percent obyvateľstva, teda jej poslanci by sedeli v parlamente.graf

Nuž schuti som sa musel zasmiať. Kedysi som vstúpil do Demokratickej strany, keď bol na čele Ján Lángoš. Neskôr táto strana fúzovala s SDKÚ, čo bol jej koniec. Časť členov strany sa chcela zachrániť v OKS, žiaľ tento projekt nevyšiel a stala sa  znej intelektuálna skupinka, z ktorej je občas niekto zvolený na kandidátke inej strany. Tak sa zrejme moja adresa dostala do rúk pána Freša.

Pán Frešo mýlite sa. Nepoznám už nikoho vo svojom okolí, vrátane Vašich blízkych spolupracovníkov, kto by sa ešte chystal  SDKÚ-DS voliť. Na tomto máte osobne veľkú zásluhu. Prepásli ste svoju šancu, kedy ste mohli chodiť do regiónov, mobilizovať členov a demokraticky umožniť voľbu nového vedenia.  Teraz je už neskoro a nepomôžu ani kúpené prieskumy, zaplatená reklama na FB, ani zaplavené Slovensko s neznámymi tvárami na bilboardoch hlásiacimi sa k SDKÚ-DS.

Všetky hlasy prepadnú a preto dnes jediná rozumná vec, ktorú môžete urobiť pre Slovensko je nekandidovať s potápajúcou sa stranou do parlamentných volieb. Ak nebude SDKÚ  kandidovať, neprepadne cca 2 percentá hlasov a môže to byť záchrana pre Slovensko, aby SMER, prípadne SMER a SNS nemali na Slovensku ústavnú väčšinu. Ak ste trochu prezieravý politik, ktorému záleží na krajine, tak sa ospravedlníte občanom – minimálne za voľbu predsedu NKU a nebudete kandidovať.

 

Ľubo Bechný,

nezávislý poslanec MZ v Žiline a bývalý člen SDKÚ-DS

blog môžete podporiť tu: http://vybrali.sme.sk/search.php?search=Srandista+Fre%9Ao&x=45&y=21

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

moja fotka

Ľubo Bechný

Som človek, ktorý sa búri, keď sa deje krivda inému človeku.