Denník N

Ochrana života a zdravia pri práci je povinnosťou každého zamestnávateľa

pracovny respirator

V práci trávime často viac ako tretinu nášho bežného dňa, čo je aj veľká časť nášho života. Je preto dôležité dbať na to, aby sme pritom dôsledne chránili naše zdravie a život. Súčasná platná a účinná legislatíva ukladá zamestnávateľom aj zamestnancom rôzne povinnosti v tejto oblasti, medzi ktoré patrí aj pracovný odev, pracovná obuv, pracovný respirátor a ďalšie zákonom druhy oblečenia a doplnkov.

Pracovný respirátor a ochrana dýchacích ciest

Respirátory sa v ostatnom čase preslávili najmä v súvislosti s ochranou zdravia pred covidom, v mnohých povolaniach sú však povinnou jazdou od samotného vzniku. Respirátor pracovný nás chráni pred vdychovaním nebezpečných a zdraviu škodlivých častíc, výparov a vírusov. V eshope Odevypracovne.sk nájdete respirátory a ochranné masky rôznych druhov, ktoré sú vyrobené s cieľom používania v nebezpečnom pracovnom prostredí a zaručujú pohodlie pri nosení v práci. Bežne ich nájdeme napríklad v chemickom priemysle, zdravotníctve, kozmetike, ale aj všade tam, kde sa vyskytujú nebezpečné pary alebo aerosóly.

Pracovný odev a ochrana ľudského tela

Pracovný odev je navrhnutý špeciálne na ochranu ľudského tela v náročných, toxických alebo nebezpečných pracovných prostrediach. Vyrába sa z na to určených materiálov a aj iným spôsobom ako bežné oblečenie. V online obchode Workie.sk nájdete širokú ponuku pracovných nohavíc, reflexných odevov rôznych druhov, pršiplášte, pracovné vesty, bundy, mikiny aj súpravy a ďalšie. V eshope však nechýbajú ani špeciálne súpravy a pracovný odev určené pre špecializované profesie. Oblečenie je dostupné v rôznych veľkostiach a pre dámy aj pre pánov.

pracovne pomocky

Osoby v pohybe musia byť dobre viditeľné

Reflexné oblečenie patrí medzi stálice v sekcii pracovné odevy a nie je to žiadna náhoda. V praxi sa totiž na zaistenie bezpečnosti pri práci v rôznych povolaniach vyžaduje, aby boli osoby pohybujúce sa napríklad na stavenisku či iných potenciálne nebezpečných pracoviskách, vždy dobre viditeľné. Na tieto účely slúžia aj reflexné odevy a doplnky navrhované v súlade s platnými normami. V internetovom obchode Monterkovo.cz nájdete reflexní mikinu, nohavice, bundy, plášte, vesty tričká a množstvo ďalších produktov, ktoré disponujú základnými bezpečnostnými prvkami umiestnenými na pracovnom oblečení.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie