Denník N

Chyba za chybou sa valí

Z pôvodných zlých rozhodnutí, bez priznania chýb, vždy vzídu len ďalšie zlé rozhodnutia.

Testovanie postojov verejnosti o malom, či dvoch, „šengenoch“, je pokračovaním v spustení lavíny sťahovania. Na začiatku bolo vypovedané ústami politikov, mocných to vládcov, že Európa je ochotná a tým pádom aj schopná prijať nielen núdznych, ale všetkých, ktorí majú záujem prísť a žiť lepší, bezpečnejší život ako doma, s neporovnateľnými, aj keď diametrálne odlišnými materiálnymi a kapacitnými možnosťami v jednotlivých krajinách EÚ. Nepretieklo veľa vody, ešte sa nedostavili ani všetci pozvaní, mocní a bohatí začali stenať, uvažujúc ako zo šlamastiky, ktorú sami spôsobili. Najskôr sa zachytili o kvóty, pri reči o ktorých, tí najchudobnejší z nich, si postavili hlavu. Lámanie nepomohlo, problémy narastajú, nuž prišiel na rad, zatiaľ najmenej systémový návrh, tam, z vôle pospolitého ľudu, pomazaných hláv. Zabarikádovať sa na svojich územiach a zbytok nech robí s pútnikmi čo chce. Lebo tí, roztúžení po dobre, ktoré z európskej pevniny tečie na všetky strany sveta, zaplatiac za možno zdarný prevoz, posledným čo mali, nemôžu, lebo nemajú kde, ustúpiť z nastúpenej, pre mnohých ničivej, poslednej cesty.

Ani neskorá jeseň so zmenou vonkajšej teploty, neschladila zo seba samých, rozpálené výplne pod lebečnými kosťami „slovutných“ politikov. Paríž ešte viac vykrivil, už dávno na krivo zavesené zrkadlo. Faktom je, že nevedia čo s tým. Vo svojej odtrhnutosti od reality sa spoliehajú na svojich spoluobčanov, že to „dáko“ vyriešia za nich. Postupne budú prijímať kroky podľa nálad verejnej mienky. Nech to stojí čokoľvek, budú mimo obliga, rešpektovali vôľu ľudu.

Zato náš vládca, využil túto, z „neba spadnutú manu“ na ohlásenie zmeny ústavy, zákonov, ktoré pod rúškom boja s terorizmom, bude môcť využiť na represálie a šikanovanie vlastných občanov, keď nastane ten čas. Čas neudržateľnosti rabovania verejných zdrojov, porušovania zákonov, deštruovania politického systému.

Teraz najčítanejšie