Denník N

Čistenie zateplenej fasády alebo ako sa správne starať o zateplenú fasádu?

Už nejaký ten rok je zatepľovanie fasád veľmi populárnym trendom. Túto popularitu si zateplené fasády vyslúžili najmä svojimi pozitívnymi vlastnosťami. Ľudia si zateplenie fasády vyberajú zväčša z jedného hlavného dôvodu – zníženie nákladov na energie. Zateplením fasády sa dajú výrazne obmedziť tepelné straty budovy, čo je samozrejme obrovskou výhodou.

Avšak ani zateplenie fasády nemôže ostať bez jediného háčika. V tomto prípade je nevýhodou obmedzená cirkulácia vzduchu a s tým zvýšený výskyt rias, plesní a húb, ktoré predstavujú nielen výrazný estetický nedostatok, ale aj zdravotné riziká. S tým si však dokáže poradiť dôkladné čistenie zateplenej fasády. Ako na to?

Ako fasádu udržiavať a chrániť pred rizikom rias a plesní? Je vôbec potrebné pravidelné čistenie fasád?

O všetko sa treba starať v pravidelných intervaloch a ani zateplená fasáda nie je výnimkou. Pravidelná starostlivosť a udržiavanie fasády je nutnosťou, preto by čistenie zateplenej fasády malo byť samozrejmosťou aspoň raz za 4 až 5 rokov. Takýmto zodpovedným prístupom a pravidelnou starostlivosťou viete vašu fasádu chrániť pred väčšími nezvratnými poškodeniami a takisto zamedziť šírenie zdravotného rizika, ktoré predstavujú práve riasy, plesne a huby.

čistenie zateplenej fasádyčistenie fasád

Zvládnem čistenie zateplenej fasády bez problémov aj sám?

Aj keď je možno vaša fasáda ľahko prístupná zo všetkých strán a na pohľad v tom nevidíte nič nezvládnuteľné, čistenie zateplenej fasády rozhodne nie je vhodné len tak pre každého.

Najspoľahlivejším, najlepším a ľuďmi najoverenejším spôsobom je profesionálne čistenie fasád. My, ako špecializovaná firma s dlhoročnými skúsenosťami, vám poskytneme záruku, že o vašu fasádu je postarané správne a je vyčistená až do hĺbky jej pórov. Využívame totižto nami vyvinutý dezinfekčný a čistiaci prípravok „Valmax ® PLUS“, určený na špičkovú starostlivosť o vašu fasádu. Ak si ale predsa len nie ste istý, či je profesionálne čistenie fasád tou správnou voľbou, ponúkame vám jedinečnú možnosť, a to bezplatnú ukážku čistenia fasády na skúšobnej ploche vášho domu na celom Slovensku.

Teraz najčítanejšie

Valmax

Profesionálne čistenie fasád. Šetríme Váš čas aj peniaze.

Tento blog je platený.