Denník N

Toto sú 3 kľúčové elementy, ktoré vášmu e-shopu zabezpečia stabilný rast: poznáte ich?

digitálny marketing

Založiť si e-shop je už v súčasnosti naozaj jednoduché. Vybrať si môžete buď predpripravené riešenie, alebo rovno e-shop na prenájom a prakticky v priebehu pár dní môžete začať predávať. Čo je však omnoho ťažšie, je zabezpečiť svojmu e-shopu stabilný rast a napredovanie.

Prezradíme vám, na ktoré z troch elementov by ste mali pri rozvoji svojho e-shopu pamätať. Nasledujúce riadky sú určené každému, kto sa ešte len chystá spustiť e-shop alebo tým, ktorí nechcú so svojím online obchodom prešľapovať na mieste a hľadajú, čo by im priniesla prepracovaná e-commerce stratégia.

Na prvom mieste je zážitok zákazníka

Nie je správne zakladať e-shop s vedomím, že jediné, na čom vašim zákazníkom bude záležať je najnižšia cena. Dnes zákazníci totiž očakávajú omnoho viac a v mnohých prípadoch najnižšia cena v porovnaní s konkurenciou nezabezpečí, že nakúpia práve u vás. Ak chcete posunúť svoj e-shop na vyššiu úroveň, mali by ste mať plán, ako zákazníkom celý nákupný proces zjednodušíte a spríjemníte.

Ako na to? Napríklad možnosť rýchlej objednávky, odporúčanie relevantných produktov a k tomu všetkému aj podpora po nákupe. Okrem toho, objednávkový proces aj navigáciu v e-shope by ste určite mali konzultovať s UX odborníkom.

Integrácia systémov s back-endom vášho e-shopu

Ak ešte len stojíte pred výberom e-shopového riešenia, nezabúdajte, že prioritou je nielen atraktívny dizajn, ale najmä rýchlosť a agilita. Práve pod slovom agilita si treba predstaviť možnosti integrácie ostatných systémov a platforiem s back-endom vášho e-shopu. Budete potrebovať prepojenie na porovnávanie tovaru, externý skladový systém či napríklad štyri rôzne platobné brány? Skutočne agilný e-shopový systém nebude mať problém s ničím, čo sme vymenovali.

digitálny marketing

Digitálny marketing zvládnutý na jednotku s hviezdičkou

Môžete mať výhodné ceny produktov v e-shope, atraktívny dizajn a dokonca aj perfektne fungujúce prepojenia, no napriek tomu sa vám podarí dosiahnuť úspech iba čiastočne. Už od úplného začiatku by ste mali mať rozmyslené, ako budete do svojho e-shopu lákať zákazníkov, ako s nimi budete komunikovať a napokon aj to, čo všetko urobíte preto, aby sa z návštevníka vášho e-shopu stal platiaci zákazník. Mali by ste vedieť, koľko úsilia budete venovať optimalizácii pre vyhľadávače, ako budete riešiť e-mail marketing a neposlednom rade aj to, na akých online platformách budete inzerovať.

Obsiahnuť celý digitálny marketing pre e-shop však vôbec nie je jednoduchou disciplínou a nezabúdajte na to, že tie najväčšie online obchody majú obvykle celé vlastné oddelenia. Skvelým odrazovým mostíkom pre to bude digitálny marketing firma, ktorá sa o všetko postará. Od návrhu stratégie až po vyhodnocovanie výsledkov. Netreba napokon zabúdať, že prevádzka e-shopu je komplexom rôznych procesov, ktoré musia byť vzájomne zladené.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie