Denník N

Brigádoval už niekto v raji?

Vzájomná pomoc, svojpomoc a spolupráca sú v družstevníctve základnými princípmi. Aj v našom družstve sa ich snažíme posilňovať a podporovať tak rozvoj našich aktív vlastnými rukami.

Začiatkom októbra sa konala brigáda v Hoteli Raj. Hotel je v našom spoluvlastníctve, nachádza sa v Slovenskom raji v dedinke Palcmanská Maša a momentálne v ňom prebieha rekonštrukcia interiéru. Bolo však potrebné poukladať drevo na zimu a vyplieť burinu, ktorá sa počas leta rozosiala a rozrástla okolo hotela. Záleží nám na tom, ako vyzerá okolie hotela, preto sme sa rozhodli, že niektoré práce si vykonáme sami. Zišla sa tak skvelá partia družstevníkov, ktorí dobrovoľne prišli, urobili to čo treba a výsledkom je opäť skrášlené okolie hotela.

Život v našom družstve nie je len o sledovaní diania cez e-mail alebo Facebook, ale práve takýmito aktivitami chceme našich členov, spájať, zoznamovať a udržiavať tak dobré vzťahy medzi členmi. Dôvera v družstvo sa zvyšuje vzájomným spoznávaním, informovaním a zdieľaním spoločných hodnôt.

Srdečne preto neustále vyzývame našich členov, aby sa neváhali zapájať aj do takýchto aktivít, ktoré budeme určite ešte organizovať. Nezabúdame, že aj dobrovoľnícka práca má svoju skrytú hodnotu. Preto veľké poďakovanie za vklad svojho času a práce, patrí všetkým členom, ktorí sa zúčastnili tejto brigády. Ďakujeme!

Ak sa Vám myšlienky vzájomnej spolupráce, svojpomoci a solidarity páčia, spoznajte viac aj naše družstvo v tomto videu, ktoré pripravili naši členovia z Poľska. Ak sa Vám naše družstvo zapáči, pridajte sa k nám. Môžete si prečítať aj ďalšie naše blogy, v ktorých sa venujeme družstevníctvu a družstvám.

Členovia Tradičného družstva

Teraz najčítanejšie

Tradičné družstvo

Združujeme viac ako tisícku členov družstva zo Slovenska, Poľska a Českej republiky a ďalších štátov EU, záujemcov o projekt zameraný na tvorbu pasívnych príjmov.

Tento blog je platený.