Denník N

Fakt nám nevadí, že nás uráža ten, ktorý nám má slúžiť?

Kam sme sa to dostali, keď politik, ktorý má ľuďom slúžiť ich nazýva odpadom? Áno, aj tým lekárom má slúžiť, aj tým, ktorí ho nemajú radi. Igorovi Matovičovi to zrejme nedošlo, lebo on je troška mimo v tomto. On čakal, že ho budú uctievať a ak to nerobia, tak smelo do nich, ale takto to nefunguje. Igorovi Matovičovi by mal niekto povedať, že on slúži ľuďom, že nemôže urážať svojich voličov, lebo áno, mnohí, ktorí ho kritizujú, ho predtým volili, že nemôže urážať ani tých, ktorí ho nevolili, lebo zas a znova, má im slúžiť.

Áno, z neho si občania srandu robiť môžu, môžu vyjadrovať svoju nespokojnosť, ako len chcú, lebo nie každý to vie na úrovni, sú to súkromné osoby, nereprezentujú nič, len seba a on je tu pre nich, aj ich pocity a potreby. No on to na oplátku robiť nemôže, lebo je verejný činiteľ, reperezentuje Slovensko, všetkých tých ľudí, aj tých, ktorí sú na neho nahnevaní.

Je to síce blbé a otrepané, ale platia ho zo svojich daní aj tí ľudia, na ktorých on sa denne vozí, teší sa z toho, že ich naserie alebo urazí. Platia ho aj lekári, ktorých on momentálne neznáša, aj novinári, všetci. Decko nedecko, nemôžme mu to dovoliť a nemôžme to dovoliť ani iným. Naďovi nazývať ľudí opicami, Kollárovi posielať políciu do prdele. Nie, takto sa nevládne. Vy, milí politici, nemáte slúžiť svojou vládou tým, ktorí sa vám páčia alebo ktorým sa páčite vy, máte slúžiť všetkým, mať ich v úcte.

Opozícia v ničom nezaostáva, dokonca by som povedala, že Fico pri Matovičovi našiel svoje skryté rezervy. Predháňajú sa v tom, kto bude vulgárnejší, kto ostrejšie urazí a fakt, že toto nechceme. Primitívny spôsob politiky založený na primordiálnych hecovačkách z čias lovcov mamutov nepotrebujeme. Namiesto serióznej práce dávajú ľuďom hry, aby pri nich zabudli na skutočné problémy. Dennodenne riešia, kto je horší a vymýšľajú si nové mená zo slovníka jednoduchých blbov. Toto fakt nepotrebujeme.

Načo v kuse polarizovať spoločnosť? Načo ju vulgarizovať, robiť hrubou? Načo urážať lekárov, keď ich potrebujeme. Načo urážať bežného občana, ktorému treba slúžiť? Aby sa ľudia hádali medzi sebou a nechali na pokoji vaše biznisy? Nie, toto my nepotrebujeme. Nie, vďaka o takú vládu nestojíme.

Myslím, že aj keď Igor Matovič stále verí, ľudia už v ďalších voľbách nebudú voliť niekoho, to uráža na počkanie. Nikdy neviete, kedy sa mu znepáčite vy. Nebudú voliť niekoho, kto sa zamotáva vo svojich klamstvách, kto nenapísal svoju diplomovku. A dúfam, že nebudú voliť ani toho, ktorý si 17. november a všetko iné všíma podľa potreby.

Už stačilo. Nevoľme nikoho, kto robí túto prízemnú populistickú politiku založenú na strachu a nenávisti. Voľme ľudí, ktorí majú výsledky. Nepotrebujeme bavičov, ktorí sú schopní v snahe dať ľuďom hry namiesto svojej práce urážať a hecovať ich proti sebe, lekárov, učiteľov, kohokoľvek, len aby odviedli pozornosť od svojej neschopnosti a biznisov.

Je na čase s tým niečo spraviť. Nedovoľte politikom, aby vás urážali. Majú vám slúžiť. Oni síce naoko urážajú aj vášho nepriateľa, ale nikdy neviete, kedy sa ich nepriateľom stanete vy. Je to jednoduché. Ak pred vami niekto hovorí hnusne o inom človeku, nikdy neviete, či pred iným tak nehovorí o vás a s politikmi je to rovnaké. Ak raz uráža niekoho, nikdy neviete, či nabudúce nebude urážať vás. Má slúžiť všetkým, urážanie iného je to isté ako urážanie vás.

 

 

Teraz najčítanejšie