Denník N

Jankov list rodičom

(venované Jankovi, ktorý nás odišiel počkať do oblakov, dňa 2.decembra 2015)

Milá mamka a ocko,

Asi tak by začal jeho list.

Viem, viem, teraz veľmi plačete, že už nie som s Vami. Nemôžem byť už s Vami, pretože Vy ste ešte ľudia a ja som už anjel. Normálne bielo bielučký anjel, presne taký o akých si mi mami, toľkokrát hovorila. Nie ešte taký ako je Anjel strážny, ale anjel. Ešte sa totiž iba zaúčam. Skúsim zajtra povedať starším a skúsenejším anjelom, či by som sa nemohol stať práve Vašim Anjelom strážnym. Viete, toho, čo máte teraz, by preložili na iné miesto….a ja by som bol Váš. Váš anjel strážny. Veď sme predsa rodina.

Musel som odísť, lebo môj Plamienok života uhasila voda. Možno nechtiac, neviem. Možno nevedela, že ja sa chcem ešte k Vám vrátiť. Keď som sa už nemohol, tak Vám chcem iba povedať, že už som tu, a pricestoval som v poriadku. Je to tu nádherne ľahké, jemné a pokojné.

Oci, začnem s Tebou….prestaň si už konečne vyčítať, že si tam nebol so mnou. Malo to tak byť, že som tam mal byť s inými deťmi a ľuďmi. Prosím Ťa, nič si nevyčítaj, lebo ma to veľmi bolí a nespávam pokojne. Budím sa často zo sna, pretože by som Ti to chcel tak skutočne, naozajstne povedať, ….ale už sa mi nedá. Prosím Ťa, netráp sa tými výčitkami.

Maminka, pre slzy už ani nevidíš, ako Ťa poznám. Ty si bola vždy mojim usmievavým slniečkom. Prosím Ťa, zostaň taká. Aj keď teraz je to ešte tak nepredstaviteľné. Mami, veľmi pekne Ti ďakujem za všetko. Mysli na to, že ja Ťa vidím, usmievam sa na Teba…a od zajtra si to miesto Strážneho anjela budem snažiť vybaviť. Sľubujem!!! Ako som Ti vždy sľuboval, že zjem všetko a budem nosiť dobré známky zo školy. A vieš o tom, mami, že aj my tu máme školu? Naozajstnú nebeskú. Ja som ešte len v prípravnom ročníku, aj keď dole na zemi som bol štvrták. To asi preto, lebo som tu nový. Asi to bude tým.

Vymeniť Vaše ubolené srdcia nie je možné, ale ak sa mi zajtra bude dať, hneď sa porozprávam s anjelmi, aby sa snažili robiť zhora aj nemožné, aby Vám pomohli. Oni už sú tu predsa len dlhšie a vedia ako sa čo robí a ako to všetko chodí….s ľudským smútkom aj radosťou.  

Budem už končiť. Nelúčim sa s Vami, pretože sme stále spolu a budem na Vás všetkých čakať. Veď sme predsa nemohli odísť všetci naraz. Ja to tu už aspoň budem poznať a potom, keď prídete o niekoľko desiatok rokov, Vám to tu všetko poukazujem.

 

Pokojný spánok Vám prajem zhora, Váš Janko(od zajtra ;) Váš Strážny anjel)

 

Teraz najčítanejšie