Denník N

Most-Híd ukradol článok Masívne kradnutie

Keď už ukradnúť článok, tak aspoň podpredsedovi inej strany.

Foto: Juraj Petrovič

Idú voľby a predvolebných letákov a bilbordov pribúda. No predvolebné sľuby a rozhovory s kandidátmi len tak pozornosť potenciálnych voličov nepritiahnu, potrebný je aj reálny obsah. Strany si pomáhajú ako vedia. Svoje predviedla aj strana Most-Híd, špeciálne jej regionálna odnož v Dunajskej Strede.

Vlastné noviny, ktoré v týchto dňoch rozniesla do schránok, spestrila komentárom od Juraja Petroviča, v ktorom autor kritizuje korupciu v zdravotníctve. Petrovič zverejnil komentár v októbri na svojom blogu s názvom Ako v zdravotníctve líšku za chvost chytajú. Článok vyšiel teraz v straníckych novinách Most-Híd, ktoré vydáva jej regionálna pobočka, so zmeneným titulkom: „Masívne kradnutie.“

Svojvoľne upravený titulok je celkom trefný. Článok si totiž prebrali bez toho, aby o tom autor vedel – čo tam nejaké autorské práva. Naviac, šlohli ho priamo od podpredsedu inej politickej strany – Petrovič je podpredsedom OKS.Tak nielen Matovič kradne veci, už aj Most-Híd. Bez môjho súhlasu si kľudne ukradnú článok z môjho blogu do svojich volebných novín. Síce s menom, ale zmeneným názvom a hlavne nikto necítil potrebu sa opýtať, či s uverejnením súhlasím. Pekná solídnosť,“ okomentoval to Petrovič na Facebooku.

Keď som žiadala vysvetlenie od Most-Híd, hovorca mi povedal, že žiadne volebné noviny ich strana nevydáva. Keď som mu poslala fotky novín, strana poslala toto:  „Ospravedlňujeme sa za pochybenie okresných predstaviteľov našej strany. Na obsah novín nemá centrála žiadny dosah. Situáciu budeme riešiť v najbližších dňoch tak, aby došlo k náprave a takéto chyby sa viac neopakovali.“

Na kradnutie cez kradnutie upozornila tento týždeň aj strana OĽaNO, keď po Slovensku povešala bilbordy s Ficom, ktorý si nesie obrovské vrece. Hoci už na prvý pohľad kresba pripomína karikatúry Shootyho, šéf OĽaNO Igor Matovič v tom podobnosť ani problém nevidí.

Podrobnosti: OĽaNO sa bráni, že Shootyho nevykradli… okrem mechu

Na rozdiel od OĽaNO strana Most Híd chybu priznala a za pochybenie svojej regionálnej pobočky sa ospravedlnila.

Prečítajte si aj ďalšie články, hodnotiace médiá. Sledujte články aj na Facebooku.

Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom.
Administrátorov blogov môžete kontaktovať na adrese blog@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto – TASR/AP

Omediach.com

Tento mediawatch blog hodnotí etiku v žurnalistike, prešľapy novinárov, zásahy do ich práce. Jeho cieľom je prispieť k väčšej slobode, etike a profesionalite slovenských médií. Autorkou je šéfredaktorka webu OMEDIACH.com Miroslava Kernová. V minulosti pracovala pre SME a Trend. Jej manžel je redaktorom Denníka N.