Denník N

Frustrácia sa po 10 rokoch opakuje

Rok 2022. To čo spája uvedomelého voliča je frustrácia a nezáujem. Slovensko čaká podobný príbeh ako po voľbách v roku 2012.

To, že je vláda neschopná, plná hádok a žabomyších vojen vieme. Je to trvalý a nemenný stav. Menia sa len spory a väčšinou ich trend udáva minister financií. Nikto vlastne už ani nevie, čo sa deje, občas vznikne aspoň vtipný obrázok, jeden deň téma žije internetom a ide sa ďalej. Nikoho však vlastne nezaujíma, čo aktuálne rieši parlament, či vláda, je to jedno, vždy je to prekryté niečím, čo nestojí ani za zmienku.

Je to však problém. Stav spoločnosti je podobný ako v roku 2012. Uvedomelý občan a volič stratili chuť sledovať nedeľné diskusie, je sklamaný z každej politickej strany a nevie, koho voliť. Rozmýšľa, či niekomu vôbec dá ešte niekedy svoj hlas.

Frustrácia. Predčasné voľby predpovedajú katastrofu, dovládnutie v tejto zostave zase môže ešte prehĺbiť nechuť uvedomelých občanov a môže spôsobiť množstvo chýb vďaka nekompetentnosti súčasnej vlády. Nevidíme cestu, ktorou by sa malo Slovensko vydať.

Nedávna história sa opakuje. Slovensko čaká nepríjemná budúcnosť. V kútiku duše môžeme veriť, že sa nálada v spoločnosti zmení a výsledkom toho bude znovuzrodenie normálnej politiky, avšak je to skôr zbožné prianie.

Na koniec môžeme zhrnúť, že si za tento stav môžeme sami. Vláda a parlament je len zrkadlom spoločnosti. Asi sme momentálne krajinou nevzdelaných, narcistických, závistlivých ľudí a preto nám práve títo ľudia vládnu.

Teraz najčítanejšie