Denník N

Peklo prestane dovážať ruský plyn a ropu (satira)

Ilustračné foto © DK
Ilustračné foto © DK

Hovorca Pekla Adolf Hitler včera vyhlásil, že od pondelka prestanú dovážať ropu a zemný plyn z Ruska, čím sa chcú dištancovať od ruskej invázie na Ukrajinu. „Budeme sa snažiť postupne prechádzať na obnoviteľné zdroje a v našich podmienkach sa zdá ako najvhodnejšia geotermálna energia. Hospodárska komisia pod vedením kolegu Stalina už pracuje na detailoch a verím, že by sa nám podarilo získať aj zelené dotácie.“

V pekle je momentálne o poznanie chladnejšie ako obvykle čo sa prejavilo aj v USA, kde vývoj posledných dní mnohých prekvapil.

Hitler dodal, že energetický výpadok sa pokúsia preklenúť dodávkami z iných krajín. „Dovoz ropy má zaistiť náš EMEA nákupca pre Blízky východ Saddám Husajn a pomôcť by mohla aj spoločnosť Koch Industries,, s ktorou za našu organizáciu rokuje jej bývalý spoluvlastník a náš externý spolupracovník David Koch.“

 

© Spravodajský portál TRK. Tento článok je satira a opísané udalosti sa nikdy nestali. Akákoľvek podobnosť so skutočnosťou je čisto náhodná.

Teraz najčítanejšie

Dušan Kolcún

Skaut, manžel, otec, syn, brat, stredoškolský učiteľ, pseudointelektuál, kaviarenský povaľač, dobrý kamarát viacerým, blízky priateľ nemnohým, milovník kofoly a slaných tyčiniek, amatérsky gitarista, resp. vlastník gitary, na ktorú v poslednej dobe padá prach, z donútenia kuchár, otec na rodičovskej dovolenke a muž v domácnosti, slniečkár, človek z regiónov a pravdepodobne najväčší nadšenec do vojny vo Vietname v našej dedine, ktorý v rámci boja s nudou a depresiou začal písať takéto hlúposti.