Denník N

Akým chybám sa treba vyhnúť pri kúpe auta?

predaj vozidlo automobil

Kúpa nového auta je stresujúca bez ohľadu na to, koľké vozidlo už vlastníte. Na všetko si musíte vyhradiť dostatok času – od stanovenia rozpočtu, cez hľadanie správneho auta až po vybavovanie formalít. Ktorým chybám by ste sa mali vyhnúť?

Nedodržanie rozpočtu

Predtým, ako začnete premýšľať nad detailmi si zostavte rozpočet. Vždy ho prispôsobte svojím príjmom a úsporám. Vyhraďte si dostatočne dlhý čas na to, aby ste mohli zvážiť všetky premenné a poradiť sa s rodinou či známymi. Ste pripravení investovať do nových vozidiel ako Volvo XC90 alebo Volvo XC60 alebo zvolíte ojazdené? Akú výbavu potrebujete?

Vytvoreného rozpočtu sa držte. Veľa ľudí sa nechá zlákať zdanlivo dobrou ponukou a prekročí svoj rozpočet o tisícky eur. Ak budete v pokušení prekročiť ho, spomeňte si na všetky dôvody, prečo ste si ho vytvorili.

Nedostatočný prieskum

Pri kúpe auta (hlavne nového) sa nespoliehajte len na samotných predajcov a spravte si vlastný prieskum. Internet je plný informácií a recenzií, ktoré by ste mali zobrať do úvahy. Predajca vám dobrovoľne nespomenie nedostatky vybraného vozidla, no ľudia na internete alebo vaši známi áno. Samozrejme, ani na tieto názory sa úplne nespoliehajte.

Okrem toho si môžete pozrieť aj recenzie na samotných predajcov. Nie každý predaj Land Rover, Toyota alebo Volvo je rovnaký. Je dôležité, aby ste sa pri kúpe cítili dobre a hlavne dostatočne informovaní.

predaj volvo range rover

Neabsolvovanie testovacej jazdy

Teraz si možno hovoríte, že je zbytočné pripomínať absolvovanie testovacej jazdy. Je to pre vás určite samozrejmosť. No nie každý otestuje vozidlo dostatočne.

Predstavte si: robíte si prieskum, navštívite rôzne predajne a otestujete niekoľko vozidiel. Nakoniec sa rozhodnete vrátiť sa do jednej z nich a kúpiť si auto, v ktorom ste už jazdili, no neotestujete ho znovu. A to je chyba. Po tom, ako ste jazdili v niekoľkých autách u niekoľkých predajcov ste nadobudli nové skúsenosti, ktoré vám možno opäť zmenia názor. Preto otestujte auto znovu a kúpte ho jedine, ak budete spokojní aj po opätovnej jazde.

Viac informácií o témach ako predaj Range Rover, servis a udržateľnosť sa dozviete na našom blogu.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

top auto

T.O.P AUTO Bratislava

Sme s vami už viac ako 25 rokov.

Garancia spokojnosti, záruka kvality a profesionálny prístup.

Tento blog je platený.