Denník N

Ako sa starať o svoje auto v zime

volvo auto vozidlo pneumatika

Zima je v plnom prúde a pneumatiky už určite vymenil každý. Možno sa sami seba pýtate, čo viac môžete spraviť pre svoje auto počas týchto mesiacov. Prečítajte si pár tipov, vďaka ktorým bude vaše auto hladko a bezpečne prechádzať nástrahami chladného ročného obdobia.

Či máte Range Rover, Volvo V90 alebo starú Škodu po otcovi, starostlivosť nemôžete podceniť ani v jednom z prípadov. Ako udržiavať auto v dobrom stave aj cez zimu?

Pripravte si stierače

Hmla, sneh a dážď v zime znižujú viditeľnosť a vaša schopnosť udržiavať čelné sklo čisté bude vystavená skúške.

Kedysi si ľudia v chladnejších klimatických podmienkach montovali „zimné stierače“, ktoré boli odolnejšie voči mrazu. V dnešnej dobe nám však stačia jedny, a preto sa aj rýchlejšie opotrebujú a prestanú naplno plniť svoju funkciu. Ak chcete predĺžiť životnosť stieračov, pretrite ich čistiacim prostriedkom na okná, octom alebo liehom.

Ak potrebujete stierače vymeniť stačí, ak nájdete servis. Vyhľadajte napríklad „slovensko volvo servis“ a vyberte si jeden vo vašom okolí.

škrabka auto range rover

Skontrolujte batériu

Zima viac zaťažuje batériu, najmä ak svoje auto parkujete vonku.

Servisy si za záťažovú skúšku batérie zvyčajne neúčtujú veľa a niektoré predajne autodielov ju vykonajú zadarmo. Ak zistíte, že batéria už dlho nevydrží, môžete ju vymeniť podľa vlastného uváženia. Nenechávajte to na náhodu, aby ste zrazu nezostali bez auta, keď ho budete potrebovať najviac.

Spomaľte koróziu

Odolnosť vozidiel voči korózii sa za posledné desaťročia výrazne zvýšila, najmä v prípade japonských značiek. Na rozdiel od európskych značiek ako Land Rover alebo Volvo (Range Rover automobily na predaj ponúka T.O.P. AUTO), ktoré sú zvyknuté na tuhé zimy, neboli prispôsobené na mrazivé teploty. Korózia je však stále reálnou hrozbou najmä na jeseň a v zime.

Dôkladne si auto prezrite, či na ňom nie sú hlboké škrabance alebo ryhy. Tieto miesta treba čo najskôr natrieť farbou, kým sa tam nezačne dostávať posypová soľ . Samozrejme, najúčinnejšia je profesionálna oprava, ale ak to nie je v rozpočte, môžete vykonať rýchlu opravu sami.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

top auto

T.O.P AUTO Bratislava

Sme s vami už viac ako 25 rokov.

Garancia spokojnosti, záruka kvality a profesionálny prístup.

Tento blog je platený.