Denník N

Ako si vybrať auto presne pre svoje potreby?

predaj automobil výber

Auto je predĺžením vašej osobnosti. Ako teda nájsť typ vozidla, ktorý najlepšie vyhovuje práve vám? Kúpa nového vozidla sa zdá byť vzrušujúca a zábavná skúsenosť. Ale realita môže byť o niečo – a niekedy aj o dosť – drsnejšia. Platí to najmä vtedy, ak si nie ste istí, na akom aute chcete v najbližšej budúcnosti jazdiť.

Dnes už existuje príliš veľa možností na to, aby bolo toto rozhodnutie jednoduchým. Volvo, Range Rover, Toyota či Jaguar automobily – každá  značka ma niečo do seba. Ako si zjednodušiť rozhodovanie? Odpovedajte na nasledujúce otázky a ujasnite si svoje potreby.

Kde budete najčastejšie jazdiť na svojom novom vozidle?

Svoje vozidlo vždy prispôsobte prostrediu, v ktorom trávite najviac času. Pozrime sa na pár scenárov:

  1. Štvorčlenná rodina žije v centre veľkého mesta, takže SUV by bolo oveľa menej vhodné ako rodinný sedan alebo väčší hatchback. Menšie vozidlá sú vhodnejšie na jazdenie v stiesnených mestských priestoroch a v týchto podmienkach sú oveľa úspornejšie.
  2. Ďalšia štvorčlenná rodina žije ďaleko od mesta v horskej oblasti s tuhými zimami. Vhodné budú napríklad SUV modely automobilov Volvo (Volvo XC40), pretože je potrebné prekonať väčšie vzdialenosti na menej kvalitných cestách.

Nenechajte sa zlákať krásou veľkého vozidla, ak na ňom budete jazdiť len v meste.

auto volvo predaj

Aký je váš rozpočet?

Máte našetrené peniaze na nové auto alebo si budete brať spotrebný úver? Budete zvládať splátky? Možno sa vám tieto otázky zdajú samozrejmé, no veľa ľudí sa až príliš rýchlo púšťa do veľkých investícií bez toho, aby zvážili každý jeden aspekt kúpy nového či ojazdeného auta. Preto si vždy rozpíšte všetky náklady spojené s kúpou auta a svoj rozpočet si stanovte podľa toho.

Štýl alebo praktickosť?

Chcete cenovo výhodnejšie ojazdené auto pre svoju mladú rodinu? Alebo už roky snívate o novom luxusnom kabriolete, na internete vyhľadávate „predaj Jaguar“ a sledujete každú novinku? Ak sa rozhodnete pre luxus, musíte sa zmieriť s tým, že na každý terén sa nedostanete. Nech je váš zámer akýkoľvek, svoje rozhodovanie by ste nemali unáhliť ani v jednom z prípadov.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie

top auto

T.O.P AUTO Bratislava

Sme s vami už viac ako 25 rokov.

Garancia spokojnosti, záruka kvality a profesionálny prístup.

Tento blog je platený.