Denník N

Ako získať nových zákazníkov pomocou digitálneho marketingu?

ppc digitálny marketing agentúra

Digitálny marketing je proces využívania digitálnych technológií na propagáciu alebo predaj produktov alebo služieb. Správna stratégia osloví nových zákazníkov a pomôže vám si ich udržať.

Digitálny marketing sa môže používať na propagáciu širokej škály produktov a služieb. Často sa používa v spojení s tradičnými marketingovými metódami, ako sú televízia, rozhlas a tlač. Hlavným cieľom digitálneho marketingu je osloviť veľké publikum v krátkom čase. Venuje sa stratégiám ako správa sociálnych sietí, e-mailový marketing, správa reklám vo vyhľadávačoch a SEO.

Vytvorili ste si webstránku. Čo ďalej?

Väčšinu návštevnosti na internete riadia vyhľadávače. Najväčšími hráčmi sú Google a Safari.

Používateľ do vyhľadávača zadá slová súvisiace s hľadanou témou (tzv. kľúčové slová) a ten mu zobrazí výsledky s vhodnými webovými stránkami. Vy chcete, aby bol váš web jednym z prvých na stránke s výsledkami vyhľadávania. Techniky používané na zlepšenie tejto pozície sa súhrnne nazývajú SEO (optimalizácia pre vyhľadávače). Potenciálny zákazníci vždy klikajú na stránky s najlepšími pozíciami.

Elektronický obchod

Elektronický obchod má platobné brány, prostredníctvom ktorých môžu zákazníci uskutočňovať online platby za tovar alebo služby. Celý cyklus od objednávky po platbu tak možno dokončiť veľmi pohodlne pomocou niekoľkých kliknutí.

Elektronický obchod je tiež vybavený množstvom webových analýz, ktoré vám pomáhajú premeniť potenciálnych zákazníkov na stálych zákazníkov. Preto by mala k vašim cieľom patriť aj akcelerácia e-commerce.

elektronický obchod e-commerce

A čo reklama?

Ak chcete mať záruku, že sa vaše webové stránky budú zobrazovať na popredných miestach vo výsledkoch vyhľadávania, môžete za túto službu zaplatiť.

Pri každom zadaní pre vás špecifických kľúčových slov tak bude vaša stránka vždy na vrchole výsledkov vyhľadávania. Vyhľadávač zvyčajne účtuje poplatky za počet kliknutí na vašu webovú lokalitu. Tento model reklamy sa nazýva PPC (pay-per-click), teda platba za kliknutie. So všetkým vám pomôže vám PPC agentúra.

Ak ste sa rozhodli rozvinúť svoj online marketing, kliknite na davidkrumpar agentúra Lighthouse.


Foto: elements.envato.com

Teraz najčítanejšie