Denník N

Dzurinda skrátka nevie!

Už dávno si volič mohol zvyknúť na nič nehovoriacu vatu, ktorú počas tlačoviek používa Dzurinda. V roku 1998 keď šlo o porážku únoscu štátu Muftyho to asi stačilo. Dnes? Určite nie.

Či by preferoval Čaputovú? Nevie.
Či je Heger neschopný i keď si nechal povaliť vlastnú vládu a robil Matelkovi fackovacieho panáka bez gramu charizmy a vodcovstva? Nevie.
Či by vedel vysvetliť netransparentné financovanie (rozumej finančné podvody) v jeho vlastnej strane? Nevie.
Či by sa vedel vyhraniť voči fašistom a spolupráci so zástancom „tradičnej“ rodiny zapísaným do análov – oportunistom Pelém a Filckovým klonom? Nevie.

Otázka teda je, načo má byť voličovi ďalšia dolepená strana, ktorej de facto líder vlastne nevie vôbec nič. Dosť na tom, že jedna bizarná jablková atrapa neponúkajúca vôbec nič sa nám tu už vynorila, sledujúc iba vlastný ego trip. Dzurinda by to však ako bývalý premiér mal vedieť absolútne presne. Pochopiteľne vie veľmi dobre čo sa ho pýtajú – a skrátka zámerne mlží. V preklade: robí zo seba neprebudeného, aby toho svojou politickou neadresnosťou na svoj zlepenec nabalil metódou snehovej gule čo najviac. Nie to je žiaden hlupák ani politický nováčik. Skrátka to skúša na všetky strany a dúfa, že to nejako vypáli. To však vôbec nemusí byť sympatické ľuďom, ktorí sa poriadne popálili s egomaniakálnymi pajácmi typu Matelko a radi by konečne naliať čistého vína. Ako takéto bohapusto hlúpe snahy dopadli v minulosti vieme všetci – prúserom. A to posledné čo dnes táto krajina potrebuje – okrem vlády nenažraných oportunistov ako Pelé, fašistov a Filckov – je ďalší neprehľadný chameleón, ktorý nevie ani len vlastnému voličovi povedať za koho to vlastne kope.

Za koho teda Miki kope? Koho z voličov majú jeho nemastné-neslané politicky korektné kecy presvedčiť o tom, aby vôbec šiel voliť?

Pán Dzurinda si očividne vo svojej slonovinovej veži vôbec neuvedomuje do akej doby sa prebudil zo svojho politického zimného spánku. Ak si však nedá pozor, mohol by skončiť podobne ako kedysi nepriateľ Slovenska číslo 1 Mufty: na permanentnej návšteve u medveďov.

Ak to však pobabre podobne ako naposledy – a súdiac podľa jeho vágnych odpovedí plných vaty má na to znamenite našľapnuté – na návrat už ďalšiu šancu nedostane.

Horšie však je, že jeho prehra bude pravdepodobne aj tou našou.

Teraz najčítanejšie