Denník N

Kde má Jablko voličov?

Či sa nám to páči alebo nie, pri hlasovaní v slobodných voľbách si vyberáme medzi tými „zlými“, ktorých nechceme voliť a tými „dobrými“, ktorých máme radi alebo nám nevadia. Samozrejme toto delenie je veľmi relatívne. Čo človek, to iná optika, jedna a tá istá politická strana je jedným voličom vnímaná ako „zlá“ a druhou voličkou presne naopak, ako „dobrá“.

Takto je to v demokracii správne a takto to má byť.

Problém nastane, keď sa tento poriadok, ktorý upravuje v demokratických systémoch politickú súťaž medzi „dobrom“ a „zlom“, naruší. Napríklad tým, že „zlo“ začne jasne dominovať.

Mnoho ľudí na Slovensku je dnes presvedčených, že nastala druhá možnosť. Medzi „zlé“ strany sa v mysliach mnohých voličov počas ostatných dvoch rokoch dostali aj tie, ktoré nedávno vnímali a volili ako „dobré“.  A z tých zvyšných strán, ktoré ešte „zlo“ neabsorbovalo, si tiež nevedia vybrať.

V posledných prieskumoch len 50% voličov deklarovalo, že pôjde voliť a vie, koho chce voliť, čo je o 15% menej, ako bola volebná účasť v roku 2020.

JABLKO chce zabojovať o týchto sklamaných voličov.

Títo voliči potrebujú vidieť v ponuke politických strán svoju „dobrú“ stranu.

Robíme a budeme robiť v JABLKU veľa preto, aby sme to boli my.

Teraz najčítanejšie

Pavol Boroš

V práci radím podnikateľom, majiteľom a manažérom súkromných a verejných organizácií. Napísal som dva romány. V JABLKU som team leader pre oblasť podnikania a ekonomiky.