Denník N

Modlitba ako samopal namierený na LGBTI+. Nepleťte si Boha s vašou odpornou nenávisťou

Denník Štandard opäť ukázal svoju pravú tvár. Nič nechutnejšie si dnes zrejme neprečítate.

Vo veľkonočnom období, pol roka po brutálnej vražde pred Teplárňou, tento denník, ktorý sa „hlási k hodnotám slobody, otvorenosti, vlastenectva a hľadania pravdy“ vydal rozhovor s Tomášom Kováčikom z Asociácie pre život a rodinu. Respondent, ale aj redaktor v ňom šíria strach a lži, ktoré majú vyvolať vlnu nenávisti voči inakosti. Rozhovor založený na nulových poznatkoch o danej téme, o danej problematike. Tento rozhovor bol publikovaný s jediným cieľom – vyvolať strach a šíriť nenávisť.

„Teraz prosíme Boha o pomoc aj takto verejne a pozývame všetkých, ktorým nie je ľahostajné, v akej spoločnosti budú vyrastať naše deti.“ Aj takéto slová si môžete prečítať v rozhovore Michala Čopa a Tomáša Kováčika. Dvoch mužov, ktorí si spoločne kopli do iných ľudí. Do ľudí, ktorí sú ešte aj dnes v našej spoločnosti prehliadaní, ohrození, nenávidení.

Tomáš Kováčik hovorí o LGBTIAQ+ „úderke“ či transsexuálnej revolúcii, inakosť potom nazýva chorým stavom, ktorý treba zvrátiť. Na podporu svojej nenávisti si, ako inak, pozýva Boha. Boha, ktorý miluje, je spravodlivý a láskavý. Aspoň ten môj. Boha a nenávisť bez váhania (alebo po hlbokom uvážení) dáva do jednej vety. Modlitbou nechce šíriť lásku, ale strach a nenávisť.

Ľudské životy a práva nazýva chorou ideológiou, ktorú treba zastaviť. Modlitbu používa ako samopal, ktorým mieri na ľudí. Namiesto spájania, šírenia lásky, snahy o stmelenie spoločnosti sa denník Štandard opäť rozhodol dať priestor lži, strachu a nenávisti. Pol roka po tom, čo rukou nenávisti zomreli Juraj Vankulič a Matúš Horváth. Dvaja mladí ľudia, ktorí mali právo žiť. V láske a v rešpekte.

Aliancia pre život a rodinu svojimi slovami ničí slovenské rodiny

Z úst mnohých politikov a aktivistov (napríklad z Asociácie pre život – aký a čí život??) vychádzajú lži a dezinformácie, ktoré majú jediný cieľ – vystrašiť už tak zmätených rodičov a poštvať spoločnosť proti ľuďom z LGBTI+ komunity. Vedia, že (takmer) každý rodič chce pre svoje dieťa bezpečné a láskavé miesto na život. Azda nik nechce, aby bolo jeho dieťa zastrašované či dokonca zabité pre svoju inakosť. Napriek tomu mnohí politici a verejne činné osoby robia všetko pre to, aby sa z našej krajiny stalo miesto, kde inakosť bude znamenať terč. A vystrašení rodičia s nimi hrajú túto hru nevediac, že škodia vlastným deťom.

Títo politici jedným dychom zachraňujú nenarodené plody a tým istým dychom robia všetko pre to, aby zničili životy iným, už narodeným, len „iným“ deťom. Ich cieľom nie je chrániť, ich cieľom nie je hájiť hodnotu človeka, hodnotu života. Ich cieľom je vyvolať strach a pod jeho rúškom presadzovať svoje vlastné hodnoty a záujmy.

Genderovú identitu prezentujú ako voľbu, ktorú ľudia neschopní vpratať sa do kože robia každé ráno s cieľom zaujať a uľahčiť si život (viď napríklad minister Krajniak v nedávnom rozhovore so Zuzanou Kovačič Hanzelovou). Inakosť označujú za úchylku, ktorá ohrozuje „zdravé“ deti a rodiny. Ich absolútna neznalosť danej problematiky prezentovaná s takou istotou dvíha zo stoličky azda každého, kto sa problematike LGBTI+ venuje.

Ubližujú rodičom, ubližujú deťom a ubližujú dospelým, ktorí chcú žiť slobodne a v súlade so samými sebou. Vyvolávajú strach z inakosti a vyvolávajú strach v rodinách. Deti sa boja otvoriť sa pred rodičmi a rodičia sa boja o vlastné deti. Nazývajú sa ochrancami rodiny a chcú chrániť deti. Svojimi činmi a lžami škodia deťom, rodinám a celej spoločnosti.

V 21. storočí sa malá skupina ľudí ešte stále domnieva, že má nárok brať a dávať práva iným, menším skupinám ľudí. Len preto, že nezapadajú do ich predstavy o správnom človeku.

Toto nie je kresťanská láska. Toto nie je láska. Toto nie je Boh.

Modlime sa a prosme Boha o pomoc. Lebo ani mne nie je ľahostajné, v akej spoločnosti budú vyrastať moje deti. Ale najmä konajme. Nebojme sa ozvať, keď si prečítame či vypočujeme podobne nechutné slová. Nebojme sa ozvať, keď niekto spája Boha s nenávisťou. Nebojme sa ozvať, keď niekto šíri lži a strach. Nájdime v sebe aspoň štipku tej odvahy, ktorú musia denne nachádzať LGBTIQ+ ľudia snažiaci sa prežiť v našej krajine.

Teraz najčítanejšie

Alexandra Mravíková

Som človek, ktorému nie sú ľahostajné veci naokolo. Človek, ktorý sa rád zamýšľa. Človek, ktorý sleduje, počúva, vníma a hodnotí. Liberálne slniečko, ktoré verí, že ľudia sú si rovní a všetci by mali mať rovnaké práva. Silný anti-determinista.