Denník N

Káčer by bol lepším lídrom ako Heger

Z dodnes nepochopeného dôvodu bol zvolený za “lídra” pravice súčasný premiér Eduard Heger. S lídrom Demokratov však zamáva aj slabšia diskusia.

Z nejakého dôvodu došli viacerí politici k záveru, že by mal byť Eduard Heger líder pravice a viesť demokratické sily vo voľbách 2023. Prečo? To nikto nevie, dodnes sme na to nepočuli relevatný dôvod a verejnosť si ho ani nepýta. Vyzerať príčetne pri Igorovi Matovičovi očividne stačí politikom, aj voličom.

Do novej strany, ktorá nápadne pripomína projekt Igora Matoviča vstúpili však aj osobnosti, ktoré stoja za zmienku. Za krátky čas, kedy vieme, že Demokrati existujú a kto ich reprezentuje, už teraz ostáva predseda v tieni jedného z členov. Rastislav Káčer vysoko prevyšuje svojho lídra.

Stačí jednoduché porovnanie. Úvodná tlačová konferencia novej strany, či diskusia Eduarda Hegera s Róbertom Ficom verzus diskusia Rastislava Káčera v Michalovciach a následne v Denníku N. Rozdiel nevidí len slepý. Zatiaľ čo s Eduardom Hegerom zamáva aj jednoduchá otázka na Igora Matoviča, tak Rastislav Káčer sebavedome vystupuje aj v momente, keď pred ním stojí nenávistný dav.

Môžeme mať niekedy výhrady voči vyjadrovaniu súčasného ministra zahraničných vecí, avšak už dnes sa prejavuje ako schopnejší líder ako Eduard Heger. Ak chcú Demokrati uspieť v politickom súboji, tak potrebujú osobu ako je Káčer, pretože súčasného premiéra zvalcujú politickí oponenti skôr než stihne dokončiť vetu.

Poznámka pod čiarou. Toto nie je hľadanie spasiteľa, toto je odporúčanie pre Demokratov, aby ich bral niekto vážne.

Teraz najčítanejšie