3. Venujte pozornosť oblečeniu so zvislými pruhmi

Pásiky sú takisto skvelým pomocníkom, avšak iba vtedy, keď sú vertikálne. Zvislé pásiky predĺžia nohy, trup a opticky postavu zoštíhlia. Mali by ste však zvážiť aj šírku pruhov a ich frekvenciu. Široké pruhy vás môžu opticky zväčšiť, preto si vyberajte oblečenie s úzkymi a častými pruhmi.

4. Spoznajte čaro vrstvenia

Veľmi efektívny spôsob keď chcete zakryť kilá navyše je vrstvenie. Svoje oblečenie kombinujte s predĺženými  svetrami, dlhými vestami, kabátmi a nezabudnite ani na blejzre. Univerzálnym kúskom oblečenia je kardigan. Hodí sa k nohaviciam, džínsom, sukniam aj šatám. Avšak, vyhnite sa kardiganom s veľkými vreckami, pretože budete naopak vyzerať väčšie.

5. Vyberte si správne nohavice

Nohavice s vysokým pásom, ako sú napríklad džínsy alebo nohavice typu chinos (ideálne nohavice na formálne aj neformálne príležitosti), môžu pomôcť zakryť brucho a skryť nežiaduce partie. Vyhnite sa nohaviciam s nízkym pásom, ktoré môžu upútať pozornosť práve na oblasť brucha.

6. Zdôraznite svoje prednosti

Keď premýšľate o tom, ako sa obliecť, aby ste zakryli pár kíl navyše, je ľahké úplne zabudnúť na vaše prednosti. Zamerajte pozornosť okolia na inú časť vášho tela. Môžete zvýrazniť napríklad dekolt, plecia, ruky alebo upútať pozornosť na vaše nohy s výraznými topánkami. Okrem toho vám výber správnych topánok môže opticky predĺžiť nohy a urobiť vás štíhlejšími.

Tip pre dámy: Siahnite po áčkovom strihu oblečenia

Áčkové šaty a sukne, ktoré sú v páse zúžené a dolu rozšírené hravo zakryjú veľké brucho. Výbornou voľbou je aj ceruzková sukňa tmavej farby s topánkami na vysokom podpätku alebo šaty s vysokým pásom, vďaka čomu budú vaše problémové partie menej výrazné a vy budete vyzerať štíhlejšie.