Denník N

Spoločenské hry pre všetkých

Čím ďalej tým viac výrobcovia spoločenských hier myslia aj na nás dospelých máme na výber zo všetkých možných druhov od tzv. zábavných spoločenských hier cez vedomostné hry až po tematické hry.

Spoločenské hry už dávno nie sú len pre deti, ako som si myslela. Keď som bola na vysokej som sa o tom presvedčila, keď spolubývajúca doniesla spoločenskú hru. Vtedy som im akosi prepadla. Na výber sú naozaj rôzne druhy. Mňa osobne očarili hry zamerané na finančnú gramotnosť. Hrali sme ich spolu s mojimi rodičmi. Tieto spoločenské hra sa im naozaj páčili. Na tomto príklade vidno, že spoločenské hry sú naozaj pre všetkých. Doma  máme naozaj zo všetkých druhov, vedomostné, tematické či rodinné hry . Spoločenské hry bavia naozaj celé generácie či už deti alebo dospelých. Najnovšie spoločenské hry, ktoré som objavila, boli s tématikou Vianoc. Samozrejme, že som si jednu verziu takejto hry kúpila. A baví celú našu rodinu. Na trhu je veľa druhov spoločenských hier. Niektoré však nikdy nevyjdú z módy. A má ich doma takmer každá domácnosť. Napríklad také karty alebo  aj šachy. Ja si pamätám ako bolo v móde kúpiť sady spoločenských hier. Bolo to v jednej krabici a bol tam napríklad šach, mlyn a ďalšie. Doba sa zmenila a časy, kedy sme mali na výber z pár druhov spoločenských hier je už  minulosťou . Výrobcovia sa predbiehajú v čoraz krajších a pestrejších obaloch, aby zaujali, čo najviac ľudí. Pravdou však je, že spoločenské hry budú baviť celé generácie a budeme si nimi krátiť, nielen dlhé zimné večery.

 

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.