Denník N

Do plaviek

Je jar. Obdobie prebúdzania. Menil sa čas. Už nechodíme do práce a z práce po tme. A čím ďalej tým viac si uvedomujeme, že zima skončila a leto sa neodkladne blíži. A časom ako zhadzujeme vetrovky si všímame, že niekde po zime treba ubrať.

Ako keby som zobudila zo zimného spánku. V záhrade už rastie jarná cibuľka. A ja som si všimla ako som vymenila zimnú bundu za jarnú, že by som ešte chcela niečo zhodiť do leta. Ale ako? Máme na výber z mnohých stravovacích režimov. Poznáme napríklad paleo stravovanie, delenú stravu alebo vegetariánsku stravu a mnohé iné. Poznáme aj mnohé diéty. Napríklad ryžovú diétu- tu som držala aj ja. Funguje. Na chvíľu. Teda aspoň u mňa. Obmedzovať sa v jedení nedokážem. Tak som sa pred časom rozhodla, že to skúsim pohybom. Skúsila som. Chodila som do posilovne, ale ako sme sa presťahovali mala som to ďalej a zabralo by mi hodinu, aby som tam prišla. A čo sa týka iných športových aktivít, skúsila som aj  tzv. jumping, vyhovovalo mi to, ale vtedy  som veľa pracovala a nemala som na to čas, ale veľmi ma to bavilo. Pretože riadiť sa na hodinu a ísť niekde cvičiť som nestíhala. Skúsila som beh. Beh- s mojimi pľúcami som to naozaj nezvládla. Tak som uvažovala, čo. Tak som si kúpila trampolínu na cvičenie- domov. Vyhovuje mi a zatiaľ ma baví. Po čase som upravila aj stravu. Uvažovala som, čo som robila inak, keď som bola chudšia. A začala som tak uvažovať a tak sa stravovať. Dávam si , čoraz menšie porcie. Vyhýbam sa sladeným nápojom. Všetko je v hlave. Ako som si myslela, že to bude ťažké, tak s pohybom, všetko ide ľahšie. Niekomu vyhovuje pohyb v telocvični. Inému vyhovuje trénovať s trénerom. Ďalším vyhovuje cvičiť doma ako mne.  Niekomu vyhovuje stravovací režim už zo spomínaných alebo iný. Sme rôzny. Ale všetci chceme byť fit. Nejde len o výzor, ale hlavne o zdravie. A u mňa o to , aby som vládala behať za dcérou a nefučala ako parná lokomotíva.

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.