Denník N

Návrat k prírode

Čím ďalej tým viac ľudí inklinuje k prírode. Či už chodíme na prechádzky, alebo na bicykel, či korčule na vybudované cestné hrádze, alebo na turistiku do kopcov.

Vyšlo slniečko. Pekné dni lákajú ľudí vonku a hlavne do prírody. Príroda nabíja. Chodíme na prechádzky, na turistiku do prírody. A čím viac mladých ľudí láka príroda a zaujímajú sa o ekológiu. Separujeme, chodíme sadiť stromčeky a vedieme k tomu aj naše deti. Osobne pre pár rokmi som sa dostala na ekologický projekt a bola som v Nemecku . Sadili sme stromčeky. Tieto projekty sú cez Európsku úniu. Sú rôzne  projekty . Cez ekologické až po sociálne projekty. Bola som tam ako dobrovoľníčka. Moja skúsenosť bola veľmi pozitívna, keďže som vždy inklinovala k ekológii a k horám. Vyrastala som v jednej dedinke obklopenej horami. Moji rodičia chodili často so mnou na turistiku a viedol nás vnúčatá k horám aj náš dedo, ktorý s nami tiež chodil do hôr a do lesa. Môj otec odoberal kalendáre a rôzne letáky od organizácie zaoberajúcej sa ekológiou. Ja som si ich často pozerala a čítala. Tak nejak k tomu inklinujem. A páči sa mi, že čím viac ľudí inklinuje k trendu využívania slnečnej energii alebo separuje odpad. A čím ďalej tým viac ľudí inklinuje  aj k prírode. Možno tomu dopomohlo aj obdobie,, pandémie“, kedy sme čas trávili v prírode.

Videla som to na svojej dcére. Chodili sme s ňou od malička von. Na dlhé prechádzky do prírody s kočíkom a neskôr v trojkolke. Nebola naučená sa hrať v prírode a dlhšie v nej vydržať. Keďže sme bývali v meste a v byte.  Dnes už vydrží čoraz dlhšie v prírode. Vedieme ju k tomu.  Pobyt v prírode má veľa pozitívnych benefitov na naše zdravie aj na zdravie našich detí.

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.