Denník N

Ideme naboso

Od malička som mala rada chodievať naboso po záhrade. Keď som bola staršia a tlačili ma topánky tak som sa vyzula a išla bosá. Moji rodičia neboli z toho šťastný. Keď sa moja dcéra začala vyzúvať v strede mesta. Tiež mi nebolo všetko jedno.

V dnešnej dobe , keď je veľa vecí na výber. Rozmohol sa aj trend topánok, ktoré sú vytvorené špeciálnou podrážkou a chodili by ste ako keby tzv. Naboso. Aj keď sa to podľa mňa nedá porovnať s bosou nohou. V dnešnej dobe sú aj publikácie o benefitoch chodenia ,, naboso“. Bolo leto a moja dcéra odmietala akékoľvek topánky a chodila ,,naboso“ všade , kde sa dalo. Neviem odkiaľ,, obkukala“  vyzúvanie topánok, ale tiež sa vyzúvala všade, kde sa dalo. Našťastie len vyzúvala. Napadlo ma staršie prirovnanie: Jablko nepadá ďaleko od stromu. Ja tiež najradšej chodím bosá, keď sa to samozrejme dá. Doma nenosievam ponožky ani papuče už dlhé roky. A moja dcéra tiež. Viem mala by som jej ísť aj v tomto príkladom, ale najradšej som bosá. Tak prečo, keď mi to vyslovene nevyhovuje nosiť papuče, tak prečo by som ich mala nosiť. Chodenie ,,naboso „odporúčajú aj v niektorých prípadoch lekári. V prípade mojej dcéry to odporúčali. Chodenie po ,,naboso“ po rôznych povrchoch. Bývali sme na byte v tom čase, tak možnosť chodenia po tráve v meste bolo vylúčené , tak sme sa rozhodli pre výber tzv. vnímavého koberca. Je ich na trhu dosť. Sú v kuse a vyzerajú ako koberček a majú rôzne povrchy, laná, lopty a atď. Iné sú ako puzzle a dajú sa poskladať. Jeden druh sme si vybrali a kúpili. No, nebol to lacný špás. To poviem rovno. A aby sme ju potom naučili chodiť, chodili sme aj my. Pre mňa osobne to bolo prospešné nielen pre našu dcéru, ale aj pre nás. V niektorých mestách dokonca spravili takéto chodníky- po ktorých sa dá chodiť ,, naboso“ a sú tam rôzne povrchy. No podľa mňa nie je nad to, keď sa človek prejde po tráve ,,naboso“. Už sa teším na letné dni, kedy to budem praktikovať.

Teraz najčítanejšie

Linda Rampašeková

Moje meno je Linda. Mám 32 rokov. Žijem na západnom Slovensku.Mám rada šport ako futbal, tennis alebo plávanie. Futbal sledujem často aj v televízii. Mám rada dobré knihy. A aktuálné témy zo života.