Denník N

Jaké jsou scénáře vývoje cen zlata v roce 2023?

Debata se třemi hosty.

❧ Obsah
01:12 – Dá sa zlato označiť za železnú rezervu roku 2023?
02:42 – Čo sa aktuálne deje na trhoch? Zbavujú sa ľudia rezerv? Ako si stojí zlato?
05:40 – Saxo Bank urobila na konci roka 2022 predpoveď: „Zlato sa v roku 2023 vyšplhá na minimálne tritisíc dolárov.“ Súhlasíte?
15:31 – Analytici BH Securities zverejnili na Kurzy.cz predpoveď, že sa na konci roka 2023 dôjde k poklesu ceny zlata. Súhlasíte? Aká je korelácia zlata a akcií?
30:43 – Aké sú 3 scenáre ovplyvňujúce cenu zlata – ak skončí vojna na Ukrajine tento rok, budúci rok alebo pôjde o neuzavretý konflikt?
42:43 – V čom okrem zlata majú ľudia aktuálne rezervy? Čo bolo spätne výhodné alebo nevýhodné?
47:05 – Majú v súčasnej dobe lepšiu volatilitu a vyššiu výnosnosť nehnuteľnosti, investičné zlato alebo zberateľské mince?
52:36 – Čo môže robiť človek, ktorý sa v zberateľských minciach nevyzná? Nebude to preňho drahé a rizikové? Aká je likvidita zberateľských mincí?

Teraz najčítanejšie

Jiří Ščobák

Pocházím z Prahy, déle, než polovinu života jsem v Bratislavě. Calleruji square dance, rád cestuji, fotografuji. Baví mě zoologie, archeologie, antropologie, historie, evoluce a etologie. Doma mám 30 akvárií nebo miniakvárií. Sbírám filmy, přibližně polovinu z toho, co vidím, tvoří japonská, jihokorejská nebo čínská kinematografie. Komentuji na ČSFD (jirka_šč). Sbírám akvarijní rostliny, moje akvária jsou low-tech. Mám ženu a tři dcery. Moje firma organizuje soutěž finančních produktů Zlatá minca. Od roku 2006 bloguji na Sme, teď jsem také na blogu N.